Ubezpieczenia podróżne

Długa ochrona dla turystów


Osoby, które często wyjeżdżają za granicę na pewno ucieszy informacja, że mogą zdecydować się na wykupienie rocznej polisy turystycznej. Aczkolwiek należy wiedzieć, że nie każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma je w swojej ofercie. 

Częste wyjazdy za granicę

Czy częste wyjazdy za granicę są przyjemne? Zależy od punktu widzenia danej osoby. Każdy przypadek należy rozpatrywać w sposób indywidualny. Nie zawsze wyjazd związany jest z wakacjami. Czasem chodzi o podróże służbowe, które powiązane są nawet z pracami fizycznymi. Są z kolei takie osoby, które wyjeżdżają na wakacje, ponieważ taka jest ich dosłownie praca. O blogerach-turystach jest naprawdę głośno. W każdym razie – osoby, które często przekraczają granicę Polski, zainteresują się polisą na rok, której cena jest korzystniejsza przy tak licznych wyjazdach.

Roczny wariant ochrony

Jest to najlepsza propozycja dla osób, które wyjeżdżają przynajmniej kilkanaście razy do roku. Taki roczny wariant ochrony jest o tyle dobry, że nie trzeba pamiętać o tym, aby przed każdym wyjazdem kupić polisę. Tym bardziej, jeżeli chodzi o wyjazdy tzw.last minute. W takich sytuacjach trzeba dopilnować wielu rzeczy, ale przynajmniej jednego będzie można być pewnym – ubezpieczenie podczas wakacji nadal będzie obowiązywać. Należy jednak wiedzieć, że jeden wyjazd może trwać maksymalnie od 1 miesiąca do 1,5. Jeżeli cały wyjazd będzie dłuższy, ochrona nie będzie obowiązywać. Należy zapoznać się dokładnie z OWU rocznej polisy, aby najważniejsze zapisy nie zdołały nikomu umknąć. 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł