Ubezpieczenia podróżne

Wyjeżdżam do Dubaju

 

Dubaj – miasto, które do niedawna znajdowało się na liście niedostępnych, bardzo chętnie odwiedzane jest teraz przez naszych rodaków. Podróż nie należy do krótkich, ale wspomnienia warte są wszystkiego. Do Dubaju można lecieć samodzielnie, ale można również skorzystać z ofert, jakie posiadają biura podróży.

Pomoc medyczna w Dubaju

Nawet polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych przyznaje, że Dubaj jest miastem, które może pochwalić się bardzo dobrą służbą medyczną. Zarówno, jeżeli chodzi o gabinety publiczne, jak również prywatne. Przy czym turyści, w tym także Polacy, powinni zapoznać się ze średnimi kosztami wizyty w takich miejscach, ponieważ pomoc medyczna dla osób z za granicy jest płatna! Za wizytę u lekarza ogólnego płaci się ok. 340 zł (jedna wizyta). U specjalisty płaci się od ok. 300 do 600 zł. Wszystko zależne jest od specjalności. Jedna doba w szpitalu kosztuje od 1 150 zł do 3 000 zł.

Ubezpieczenie turystyczne dla Polaków

Nie jest powiedziane to po to, aby przechwalać się kosztami leczenia w Dubaju. Chodzi tu o to, aby uświadomić wszystkim jak ważne jest ubezpieczenie turystyczne. Tylko dzięki temu będzie można zapewnić sobie darmowe leczenie, jeżeli już dojdzie do jakiegoś zachorowania. Przed wyjazdem do Dubaju należy udać się do towarzystwa ubezpieczeniowego. Co więcej, należy poinformować, gdzie dokładnie udajemy się na wakacje, aby polisa została dopasowana według indywidualnych potrzeb. Tylko dzięki temu można być pewnym tego, że podczas wakacji nikt nie zostanie narażony na dodatkowe koszta. 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł