Ubezpieczenia podróżne

Czy polisa turystyczna jest nam potrzebna?

Wszystko idzie do przodu. Każdego dnia mamy do czynienia z większą ilością usług z których chętnie korzystamy. Aczkolwiek nie zawsze. Również rynek towarzystw ubezpieczeniowych ma dla nas coraz szerszą ofertę. Nie tylko można wykupić ubezpieczenie na życie, ale także dodatkowe wsparcie na czas podróży i wakacji.

Dobra oferta, czy naciąganie pieniędzy?

W latach ubiegłych, kiedy oferta rynkowa nie była tak ogromna ludzie podróżowali za granicę i nie kupowali osobnych polis podróżnych. Skoro jeszcze kilkanaście lat temu tak było, to dlaczego teraz mam taką polisę kupić? Czy nie jest to zbytnie naciąganie pieniędzy? Nie. Teraz mamy do czynienia z większą ilością niebezpieczeństw, które mogą narazić nas na utratę dodatkowych funduszy. Po co mamy płacić np. za leczenie z własnej kieszeni, skoro wszystkie koszty może pokryć dobra firma ubezpieczeniowa? 

Polisa na wakacje dla każdego

Ubezpieczenie wakacyjne oferowane jest dla dorosłych oraz dla ich dzieci. W jego skład wchodzi:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą
  • assistance – czyli organizacja pomocy podczas pobytu za granicą,
  • ubezpieczenie oc chroniące przed skutkami wydarzeń,
  • ubezpieczenie od NNW, czyli ochrona przed skutkami nieszczęśliwych wypadków,
  • ubezpieczenie bagażu,
  • rozszerzenie o uprawianie sportów rekreacyjnych. 

Nie każde to ubezpieczenie należy wybrać. W szczególności, że jest to dobrowolna polisa ubezpieczeniowa. Każdy z nas może samodzielnie wybrać z czego tak dokładnie będzie składać się jego polisa na zagraniczne wakacje. 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł