Ubezpieczenia podróżne

Filipiny – o czym musisz wiedzieć, kupując ubezpieczenie

Filipiny - o czym musisz wiedzieć, kupując ubezpieczenie

Filipiny to wyspiarski, zachwycając kraj. Turystów przyciąga przede wszystkim odmienna kultura oraz tropikalny klimat. Te jednocześnie niestety, mogą także zwiastować kłopoty. W związku z czym najrozsądniej będzie wykupić odpowiednią polisę. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Filipiny - o czym musisz wiedzieć, kupując ubezpieczenie

Białe, bajeczne plaże, lasy tropikalne, niesamowite rafy koralowe i niecodzienna fauna, to czynniki, które przyciągają dużą ilość turystów. Bajeczne wakacje mogą zostać jednak zepsute, a to m.in. przez specyficzny klimat, rzadkie choroby, i warunki atmosferyczne, do których nie jesteśmy przyzwyczajeni. Aby uniknąć nieprzyjemności oraz dużych wydatków, powinniśmy wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Na jakie się zdecydować?

Ubezpieczenie na Filipinach

Głównym zagrożeniem na Filipinach są tropikalne choroby – ich leczenie jest długotrwałe. Inne zagrożenia to np. miejscowe jedzenie czy woda z kranu – te z kolei mogą doprowadzić do zatruć pokarmowych. Dzikie zwierzęta to kolejne niebezpieczeństwo, czyhające na nas na Filipinach. Podobnie jak niebezpieczne rafy koralowe. Leczenie prywatne na Filipinach jest naprawdę kosztowne. W związku z czym, wybierając polisę, należy mieć na uwadze jak najwyższą kwotą gwarantowaną na leczenie – powinno to być minimum 50 tys. euro. Filipiny narażone są także na naturalne katastrofy – tajfuny, a także niebezpieczne trzęsienia ziemi. W związku z czym, obowiązkiem będzie ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Warto pomyśleć także o ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej i klauzuli alkoholowej. Wakacje sprzyjają wielu nieprzewidywalnym sytuacjom.

Dodatkowe świadczenia

Niezbędne mogą się okazać także niektóre rozszerzenia, takie jak – ubezpieczenie dokumentów, bagażu, czy sprzętu sportowego.

Najkorzystniejsza oferta

Polisa na wyjazd na Filipiny, kojarzy się nam z wysokimi kosztami. Jednak, niekoniecznie musi tak być. Czasem składka dzienna to zaledwie kilka złotych! Idealnym sposobem na znalezienie tak korzystnej polisy, będzie skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń – wypełnienie krótkiego formularza, i uzyskanie gotowych rozwiązań – zestawienia najlepszych ofert.

 

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł