Ubezpieczenia komunikacyjne

Na Słowacje samochodem – co musisz wiedzieć o dokumentach

Słowacja to piękny kraj, który swoją aurą zachęca do odwiedzin. Te szczególnie zapadną nam w pamięć zimą. Kiedy to stoki narciarskie zapraszają zimowych zapaleńców. Jednak wybierając się do Słowacji samochodem, powinniśmy pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Zapoznaj się z naszym poradnikiem!

Na Słowacje samochodem - co musisz wiedzieć o dokumentach

Dokumenty

Słowacja należy do Unii Europejskiej, w związku z czym przejechanie przez granicę to żaden problem. Należy jednak pamiętać, aby przy sobie mieć wszelkie wymagane dokumenty. Niezbędne będą dokumenty tożsamości – zarówno naszych, jak i naszych pasażerów – nawet małych dzieci. Konieczne będzie także prawo jazdy i dokumenty poświadczające ważność ubezpieczenia OC. Posiadanie polisy OC wymagane jest na Słowacji. Brak ważnego ubezpieczenia OC, będziemy musieli zapłacić mandat, o niemałej kwocie.

Ubezpieczenie OC

W czasie wyprawy po słowackich drogach wystarczająca będzie polska, standardowa polisa. Ta jest respektowana przez przepisy, panujące na Słowacji. Należy się jednak upewnić, że nasza polisa zapewni nam wystarczającą pomoc – także poza granicami kraju. 

Co jeszcze należy mieć na uwadze?

Wyjeżdżając na Słowację, należy mieć na uwadze, że znaczna część tamtejszych dróg należy do płatnych. W związku z czym, aby móc spokojnie się po nich poruszać, należy wykupić winietę. Z tym jednak nie będziemy mieć trudności – dostaniemy je na każdej ze stacji benzynowych. a także w sklepach, które posiadają specjalne oznaczenie. Nabędziemy ją także drogą internetową.

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł