Ubezpieczenia komunikacyjne

Czym jest assistance i NNW?

Czym jest assistance i NNW?

NNW i assistance, to terminy, które powinny być znane każdemu kierowcy. Czy jednak aby na pewno tak właśnie jest? Dziś nadrabiamy wiedzę na temat tych dwóch polis! 

Czym jest assistance i NNW?

Ubezpieczenie assistance 

W ramach tego ubezpieczenia możemy polegać na pomoc od ubezpieczyciela, w awaryjnych momentach – naprawy samochodu, porad prawnych, informacyjnych, samochodu zastępczego czy pomocy medycznej. Zakres takiego ubezpieczenia jest zależny od wybranego przez nas pakietu.

Najważniejsza kwestia w pakiecie assistance, to możliwość odholowania auta, na wypadek awarii – wówczas odbywa się to na koszt towarzystwa ubezpieczeniowego. Należy zaznaczyć to droga usługa. Jednak wybierając tą opcję, powinniśmy sprawdzić, na jakim dystansie będziemy mogli liczyć na holowanie za darmo.

Ważny jest także stosunek ubezpieczyciela w momencie naprawy pojazdu. Są pakiety, które nie biorą na siebie odpowiedzialności związanej z czasem oczekiwania na naprawione auto. Inne natomiast są w stanie opłacić wyżywienie i nocleg na czas oczekiwania. Są nawet w stanie załatwić zastępczy samochód. Wszystko jest zależne od OWU.

Ubezpieczenie NNW

To ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Zapewnia nam ono wypłatę dodatkowej polisy, gdy doznamy urazów, w momencie komunikacyjnego wypadku. Zarówno my, jak i nasi pasażerowie. Do wypadku może dojść zarówno w czasie jazdy, jak i w momencie postoju, czy wsiadania i wysiadania z samochodu. Urazy, jakie obejmuje polisa NNW, to: 

  • trwałe uszkodzenie ciała
  • uraz psychiczny
  • śmierć ubezpieczonej osoby.
Poprzedni artykułNastępny artykuł