Ubezpieczenia komunikacyjne

Wszystko na temat NNW

Co to właściwie jest NNW? Czy jego wykupienie jest obowiązkowe? W jakiej sytuacji będzie przydatne? Dziś wszystko na temat ubezpieczenia NNW.

Wszystko na temat NNW

NNW- ubezpieczenie komunikacyjne

Na pewno każdy kierowca spotkał się ze stwierdzeniem NNW? To powszechnie stosowany i popularny skrót. Pojawia się jednak pytanie – co on w zasadzie oznacza? NNW to polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków. W przeciwieństwie do OC i AC, polisa ta odnosi się do ludzi. W pakiecie komunikacyjnym dotyczy zarówno kierowcy, jak i pasażerów.

Czy NNW jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie NNW jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Nie mamy obowiązku wykupienia tego typu polisy. Warto jednak zaznaczyć, że działanie tej polisy nie będzie kolidować z innymi. Wypłacanie takiego odszkodowania jest w zupełności niezależne od innych, otrzymanych odszkodowań.

Pamiętaj

Ubezpieczenie NNW będzie działać w momencie uczestniczenia w wypadku – niezależnie od tego, czy jesteś jego ofiarą, czy sprawcą.

Czy polisa NNW może zostać nie wypłacona?

Na to pytanie mogą odpowiedzieć jedynie OWU. U każdego ubezpieczyciela dokument ten będzie wyglądał nieco inaczej. Natomiast są pewne, wspólne elementy dla większości ubezpieczycieli. Są to m.in. powody, przez które odszkodowanie NNW nie zostanie wypłacone:

  • choroby zawodowe
  • niewłaściwe leczenie i jego skutki
  • wypadki pod wpływem środków odurzających i alkoholu
  • próba samobójcza lub samobójstwo
  • popełnianie przestępstwa
  • celowe spowodowanie szkody

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł