Ubezpieczenia podróżne

Choroby tropikalne? Może warto się ubezpieczyć

Jak należy się ubezpieczyć, wybierając się na wakacje do tropikalnych krajów? Czy wystarczające będzie zwykłe ubezpieczenie, z niską składką oraz minimalnym zakresem ochrony? Przeczytaj nasze rady!

Choroby tropikalne? Może warto się ubezpieczyć

Dlaczego polisa za granicą będzie niezbędna?

Wybierając się w miejsca o odmiennych warunkach środowiskowych, niezbędna będzie kompleksowa ochrona zdrowotna. Spędzając wakacje w krajach Unii Europejskiej, dobrze sprawdzi się karta EKUZ, która pozwoli nam na korzystanie z bezpłatnej pomocy medycznej. Jednak w innych, odległych częściach świata , jesteśmy zdani wyłącznie na siebie. Co więc zrobić w przypadku ukąszenia przez jadowitego węża, czy epidemii nieznanej dotąd choroby?

Polisa na tropikalny wyjazd

Właściwą ochronę zapewnią nam zalecane i obowiązkowe szczepienia, a także kompleksowe ubezpieczenie. Wówczas w przypadku jakiegokolwiek wypadku, czy choroby będziemy mogli skorzystać z pomocy lekarza lub hospitalizacji – bez ponoszenia kosztów z własnej ręki. To zostaje na głowie ubezpieczyciela. Wybierając takie ubezpieczenie, szczególną uwagę należy zwrócić na kwotę, która jest przypisana do kosztów leczenia. Ta nie może być za niska. Leczenie w tropikalnych krajach bywa naprawdę drogie. Należy więc się upewnić, że wybraliśmy odpowiednią i wystarczającą polisę.

Wybór najlepszego ubezpieczenia

Wybierając polisę na wakacje w tropikach, warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. Otrzymane wyniki, pozwolą nam na porównanie ofert i wybór najodpowiedniejszej opcji.

NNW w ubezpieczeniu

Wybierając ubezpieczenie na wakacje w tropikach, powinniśmy zwrócić uwagę na NNW – ochronę następstw nieszczęśliwych wypadków. Wówczas w momencie nieprzewidzianego wypadku, możemy liczyć na pieniądze od ubezpieczyciela. Te mogą być niezbędne do podjęcia rehabilitacji, czy wykonania zabiegów.

Poprzedni artykułNastępny artykuł