Ubezpieczenia podróżne

Seniorzy na wakacjach – ubezpieczenie turystyczne

Czy wiek osoby podróżującej ma jakikolwiek wpływ na polisę turystyczną? Jaką polisę wybrać dla osoby starszej? Podpowiadamy!

Seniorzy na wakacjach - ubezpieczenie turystyczne

Wiek a ubezpieczenie turystyczne

Coraz bardziej widoczny jest fakt, że osoby starsze nie rezygnują z wyjazdów i aktywnego wypoczynku. Wręcz przeciwnie! Podróż natomiast zawsze wiąże się z ubezpieczeniem podróżnym. Pojawia się więc pytanie, czy wiek ma jakiekolwiek znaczenie dla ubezpieczycieli? Okazuje się, że tak. Dlaczego? Seniorzy poza podstawowym ubezpieczeniem, często decydują się także na polisę związaną z przewlekłą z chorobą, na którą cierpią. A to ma wpływ na koszt takiej polisy. Mogą być one droższe od standardowych ubezpieczeń, nawet o kilkaset złotych. Te jednak zapewnią seniorowi całkowity komfort w podróży.

Polisa podróżna w przypadku choroby przewlekłej

Wszyscy, ale w szczególności osoby starsze, wybierając polisę podróżniczą, w pierwszej kolejności powinni poinformować ubezpieczyciela o chorobach przewlekłych. W przypadku tego typu chorób, należy rozszerzyć wybraną polisę o następstwa chorób przewlekłych. Tego typu ubezpieczenie zapewnia:

  • zwrot kosztów leczenia
  • zwrot kosztów wizyt lekarskiej

Polisa dla seniora

Jak powinna wyglądać polisa dla seniora? Starsza osoba (która ukończyła 65 lat), wybierająca się na tygodniowy urlop za granicę, powinna w swoim ubezpieczeniu uwzględnić jego najważniejsze aspekty:

  • koszty leczenia – minimum na kwotę 500 tys. zł,
  • ratownictwo – powyżej 500 tys. zł,
  • NNW – powinna to być kwota nie mniejsza niż 100 tys. zł,
  • ochrona bagażu
  • OC

Z takim ubezpieczeniem pozostaje nam tylko życzyć szerokiej drogi!

Poprzedni artykułNastępny artykuł