Ubezpieczenia podróżne

Jakie wypadki spotykają nas najczęściej na wyjazdach?

Jakie wypadki spotykają nas najczęściej na wyjazdach?

Polisa na wyjazd pozwali nam na chwilowe odprężenie się podczas urlopu. W związku z czym, warto o niej pomyśleć, bo jak wiadomo, wypadki chodzą po ludziach. Mogą się one zdarzyć nawet podczas błogiego wypoczynku. Jakie wypadki zdarzają się najczęściej?

Jakie wypadki spotykają nas najczęściej na wyjazdach?

Wypadki narciarskie

Wypadki na nartach zdecydowanie wygrywają ten ranking – zdarzają się bardzo często. Zazwyczaj ich przyczyną są kiepskie warunki pogodowe – konsystencja śniegu, która sprzyja upadkom. Tak częste wypadku zdarzają się także mniej doświadczonym narciarzom, lub wręcz przeciwnie – tym, którzy trenują różnego rodzaju akrobacje i tricki. Najczęściej występujące obrażenie, na nartach, to kontuzja kolana. Trudniejsze przypadki często kończą się zabiegami. Z kolei u osób, które jeżdżą na snowboardzie, często występującym obrażeniem są złamania – głównie rąk.

W związku z czym, udając się na zimowe szaleństwo, powinniśmy pamiętać o niezbędnym ubezpieczeniu narciarskim – w tym przypadku koszty leczenia nie powinny być mniejsze niż 30 tys. euro. Naszym zadaniem jest powiadomienie ubezpieczyciela, który ze sportów zamierzamy uprawiać, oraz na jak zaawansowanym poziomie. Różnego rodzaju akrobacje będą wymagać rozszerzenia polisy. Tutaj składki mogą być troszkę droższe – w zamian jednak otrzymamy kompleksową ochronę.

Dlaczego należy wykupić polisę na zagraniczny wyjazd?

Spędzając urlop w Polsce, wystarczy nam ochrona Narodowego Funduszu Zdrowia. Jednak w przypadku zagranicznych wypadów powinniśmy pomyśleć o ubezpieczeniu. Dlaczego? Na terenie Europy skorzystamy z karty EKUZ, jednak ta nie będzie wystarczająca, aby pokryć wszystkie koszty. Karta EKUZ nie posiada dodatkowych opcji ochrony, jak: OC, NNW, ubezpieczenie bagażu lub sprzętu elektronicznego. W związku z tym zakup ubezpieczenia na zagraniczny wyjazd to punkt obowiązkowy w planowania naszej podróży.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł