Ubezpieczenia podróżne

Tanie podróżowanie – kilka zasad

Tanie podróżowanie - kilka zasad

Wszyscy lubią podróże, natomiast mało kto chce wydawać na nie całą fortunę. Zazwyczaj nasz budżet jest ograniczony. Na szczęście dzisiejszy świat daje nam cały ogrom możliwości. Z odpowiednią wiedzą całkiem realne staje się zorganizowanie egzotycznego wyjazdu w bardzo przystępnej cenie. Tanie podróżowanie to nic innego jak redukowanie wszelkich możliwych kosztów. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami – z nimi podróżowanie będzie dużo tańsze!

Tanie podróżowanie - kilka zasad

Tanie wakacje w odległych krajach, do tego w szczycie sezonu? Wydaje się nierealne? Jak się jednak okazuje, tow cale nie jest niemożliwe! Istnieje conajmniej kilka sposobów na cięcie kosztów w podróży – na pewno należy do niej szukanie ofert last minute, podróżowanie autostopem, nieustanne sprawdzanie wszelkich rabatów na loty i noclegi, a także korzystanie z couchsurfingu. Zasady te dotyczą zarówno wczasów w Polsce, jak i tych w odległych zakątkach, na drugim końcu świata. To Internet dał nam całe mnóstwo możliwości. Dzięki niemu z powodzeniem znajdziemy ofertę, która spełni nasze oczekiwania – zarówno co do potrzeb, jak i najdogodniejszego terminu. Należy jednak pamiętać, że podróże poza wysokiem sezonem, mogą się okazać dużo bardziej korzystniejsze cenowo. Wtedy zarówno bilety lotnicze, jak i wycieczki, czy noclegi mogą być dużo tańsze – czasem nawet o 50% albo więcej. W związku z czym nie pozostaje nam nic innego, jak szukanie najlepszych ofert!

Określ swój budżet

Tanie podróżowanie to racjonalne podejście do wydatków. Absolutna podstawa to wyznaczenie granicy budżetowej. W ramach budżetu powinniśmy uwzględnić wszystkie możliwe wydatki – nocleg, transport, wyżywienie, bilety na różnego rodzaju lokalne atrakcje. Jeżeli koszty przekroczyły Twój budżet, nie załamuj się – po prostu poszukaj alternatyw – hotel zamień na camping, możesz się także zorientować jak wygląda nocowanie „u lokalsów”. Możemy także pomyśleć jak będzie wyglądać nocleg za usługę – nocowanie u kogoś, w zamian za wykonaną prace.

Określ swoje potrzeby

Kolejnym krokiem jest ustalenie planu działania – jeżeli chcemy zobaczyć jak najwięcej, może warto pomyśleć o camperze, zamiast tradycyjnych noclegów. Interesuje Cię jedynie opcja wypoczynku? Tutaj  najlepszym wyborem będzie komfortowy hotel ze strefą relaksu, najlepiej zlokalizowany nieopodal plaży. Jeżeli stawiasz głównie na zwiedzanie, rozejrzyj się za mniej komfortową, a jednocześnie tańszą opcją – w pokoju nie spędzisz dużo czasu, w związku z czym nie są Ci potrzebne mega luksusy. Ważne będzie także zrobienie tzw. listy„must see”. Lista ta pozwoli nam na rozplanowanie wszystkiego w czasie. Powinniśmy mieć także na uwadze, że pewne z atrakcji można zwiedzić zupełnie za darmo – należy zorientować się w jakie dni będzie to możliwe.

Dziel koszty

Samotna podróż, to automatycznie wyższe koszty. Warto więc pomyśleć o towarzystwie w podróży. We dwójkę będzie łatwiej o wynajęcie domku, grupowy bilet, czy podzielenie się wydatkami na dwóch – m.in. kosztami jedzenia czy wynajmu samochodu. Jeżeli Twoi znajomi nie są chętni na poznawanie świata, wsparcia i towarzystwa możesz poszukać w mediach społecznościowych – jest mnóstwo grup podróżniczych, gdzie zapewne znajdziemy ciekawe osoby.

Bezpieczeństwo to podstawa

Bez względu na budżet, jakim dysponujemy, nie możemy zapomnieć o odpowiednim ubezpieczeniu turystycznym. Tylko ono zapewni nam upragniony komfort psychiczny, i poczucie pełnej swobody. Będąc ubezpieczonym nie musimy myśleć o ewentualne kosztach leczenia czy innych wypadkach losowych.

Podsumowując – tanie wakacje to przede wszystkim skrupulatne planowanie. Znając jego podstawowe zasady możemy zwiedzić znacznie więcej, wydając dużo mniej!

Poprzedni artykułNastępny artykuł