Ubezpieczenia podróżne

Egipt – czy to bezpieczny, wakacyjny kierunek?

Egipt - czy to bezpieczny, wakacyjny kierunek?

Wielu Polaków decyduje się na wakacje w Egipcie. Ale czy jest to w pełni bezpieczny kierunek wakacyjny? Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę?

Egipt - czy to bezpieczny, wakacyjny kierunek?

Czy Egipt jest bezpieczny?

Z racji na charakter kraju, w Egipcie występuje zagrożenie terroryzmem – stosunkowo jest ono wysokie. W związku z czym wybierając się do Egipt, warto zachować szczególną ostrożność – głównie opuszczając swój kurort. Najbardziej narażone na atak są obiekty religijnego kultu, budynki rządowe a także turystyczne atrakcje. Innymi miejscami o podwyższonym ryzyku są punkty komunikacyjne, czyli lotniska lub dworce autobusowe.

Ulice Egiptu wypełnione są uzbrojonymi żołnierzami – to oni czuwają nad życie i zdrowie turystów. Ze względu na specyfikę tego kierunku, na wakacjach w Egipcie nie zaleca się wynajmowania samochodu, w celu samodzielnego poruszania się.

Dużym zagrożeniem w Egipcie, są także złodzieje. W związku z czym zaleca się pilnowanie torby czy plecaka. Powinniśmy także unikać noszenia przy sobie większych sum pieniężnych oraz cennych przedmiotów. Kosztowne rzeczy, podobnie jak karty kredytowe, powinniśmy zostawić w hotelowym sejfie.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Według Ministerstwa Spraw Zagranicznych następującerejony Egiptu, należą do tych najbardziej niebezpiecznych:

  • Półwysep Synaj
  • Pustynia Zachodnia – granica z Libią oraz granica z Sudanem
  • trójkąt Halaib
  • strefa pustynna – Doliny Nilu 
  • Delta Nilu  – wybrzeże Morza Śródziemnego
  • Dolina Nilu – Kair i Luksorem 

W związku z czym, udając się do Egiptu powinniśmy zachować szczególną ostrożność, głównie przebywając na powyżej niewymienionych obszarach. Zaleca się także korzystanie z usług biur podróży i wykupywanie zorganizowanych wycieczek. Będąc w Egipcie nie powinniśmy opuszczać kurortu po zachodzie słońca.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł