Ubezpieczenia podróżne

Chorwacki przegląd – ceny oraz dojazd

Chorwacki przegląd - ceny oraz dojazd

Chorwacja to jeden z popularniejszych kierunków, wśród Polaków. Dlaczego? Ta charakteryzuje się stosunkowo korzystnymi cenami, urokliwymi krajobrazami, przyjaznymi mieszkańcami, świetną pogodą oraz smacznym jedzeniem – to wszystko zachęca do chorwackiego wypoczynku. Ile tak właściwie wyniesie nas transport do Chorwacji, noclegi oraz wyżywienie? Sprawdziliśmy!

Chorwacki przegląd - ceny oraz dojazd

W przypadku kosztów dojazdu, wszystko zależy od miejsca z którego ruszamy, oraz tego docelowego. Cena może się różnić także w zależności od rodzaju pojazdu, jakim podróżujemy. 800 km dzieli nas z Chorwacją, od granicy polsko-czeskiej. Jest to droga do pokonania w 8 godzin. Właśnie z tego względu, większość podróżnych wybiera podróż autem. Licząc koszta podróży, musimy uwzględnić rodzaj paliwa, oraz płatne drogi – tzw. winiety. Warto wliczyć w koszta także posiłki na trasie i toalety. Płatne drogi w dwie strony to koszt ok. 300 zł-500 zł. Paliwo (licząc drogę od czeskiej granicy) ciężko oszacować. Jego cena może się wahać od 1000 do 1500 zł – wszystko zależy od spalania i rodzaju paliwa. Dzieląc się kosztami podróży, im więcej osób w aucie, tym niższa suma. Dlatego popularne staje się także wynajmowanie busów.

Chorwacja – noclegi

W Chorwacji bez najmniejszego problemu znajdziemy odpowiednie zakwaterowanie. Wybór jest naprawdę spory – zaczynając od ekskluzywnych hoteli, poprzez apartamenty, domki, kończąc na hostelach i kwaterach. W związku z czym, wybór powinniśmy dostosować do naszych potrzeb, i przede wszystkim budżetu, jakim dysponujemy. W sezonie, cena za nocleg to ok, 130 zł za dobę – w przypadku dwuosobowego pokoju w hostelu, natomiast 600 zł  w ekskluzywnym apartamencie. Ceny zależne są także od lokalizacji, standardu i terminu.

Chorwacja – ceny w restauracjach

Jedzenie w Chorwacji to głównie kuchnia śródziemnomorska – owoce morza i smakowite ryby, ale także burka czy kotleciki cevapcici. Ceny jedzenia w restauracjach są zbliżone do naszych, polskich cen. Śniadanie kontynentalne to koszt ok. 15-20 zł, przykładowy obiad – talerz muli, będzie nas kosztował ok 30 zł, owoce morza zjemy za 50-60 zł, natomiast pizzę lub makaron dostaniemy już za 20-30 zł. Posiłki nie są najtańsze, jednak – do przeżycia. Tańszą alternatywą jest samodzielne przygotowywanie sobie jedzenia, w hotelowym zaciszu.

Ubezpieczenie turystyczne

Najkorzystniejsze ubezpieczenie turystyczne, w przypadku wyjazdu do Chorwacji, wskaże nam porównywarka ubezpieczeń.

Podsumowując: Chorwackie wakacje są kuszącą opcją, to gwarancja dobrej pogody, zwiedzania i plażowania.

Poprzedni artykułNastępny artykuł