Ubezpieczenia podróżne

Praca za granicą? Jakie ubezpieczenie wybrać?

Praca za granicą? Jakie ubezpieczenie wybrać?

Wielu Polaków decyduje się na wyjazd za granicę w celach zarobkowych. Dokonując takiego wyboru, nie możemy zapomnieć o swoim bezpieczeństwie. Aby je sobie zapewnić powinniśmy pomyśleć o odpowiedniej polisie. Na jaką się zdecydować? Podpowiadamy!

Praca za granicą? Jakie ubezpieczenie wybrać?

W momencie w którym spotka nas choroba bądź wypadek, poza granicami kraju, możemy się narazić na bardzo kłopotliwą sytuację. W związku z czym najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zagwarantowanie sobie wsparcia, za pośrednictwem wykupionej polisy.

Czy Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego będzie wystarczająca?

Nie wszyscy pracodawcy gwarantują ubezpieczenie dla pracowników na emigracji. W związku z czym, rozsądnym posunięciem będzie samodzielne zainteresowanie się swoim zabezpieczeniem. Wiele osób decyduje się na Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Natomiast karta ta pokrywa wyłącznie podstawowe usługi medyczne, jednak nie ma ona zastosowania w przypadku emigracji. Może być przydatna, jednak nie działa jak klasyczne ubezpieczenie wyjazdowe.

Polisa na pracowniczy wyjazd

Polisa wyjazdowa powinna obejmować wszelkie podstawowe usługi, jak: prywatne leczenie, zakup leków czy środków medycznych, a nawet dojazd najbliższej osoby. Kwotą minimalną powinno być 30 000 euro. Ubezpieczenie powinno uwzględniać także nieszczęśliwe wypadki. W przypadku wykonywania prac fizycznych na wyjeździe, rozsądnym będzie rozszerzenie swojego ubezpieczenia o tą opcję.

Koszt ubezpieczenia

Ubezpieczenie warto potraktować jak inwestycję, chroniącą nasze bezpieczeństwo, zdrowie, a także komfort psychiczny. Są to rzeczy na których nie powinniśmy oszczędzać. Porównywarka ubezpieczeń, może nam pomóc w znalezieniu najodpowiedniejszej polisy.

Podsumowując: Ubezpieczenie na emigracji to absolutna podstawa. Z takiej wyprawy powinniśmy skorzystać, a nie na niej stracić.

Poprzedni artykułNastępny artykuł