Ubezpieczenia podróżne

Czy powinniśmy dodatkowo ubezpieczyć dziecko, jadące na obóz lub kolonie?

Czy popwinniśmy dodatkowo ubezpieczyć dziecko, jadące na obóz lub kolenie?

Twoje dziecko wybiera się na wypoczynek bez Ciebie? W takim wypadku każdy rodzic zadaje sobie pytanie – czy zdecydować się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego, dla swojej pociechy? Odpowiadamy na to pytanie w naszym artykule.

Czy popwinniśmy dodatkowo ubezpieczyć dziecko, jadące na obóz lub kolenie?

Polisa  dla dziecka

Instytucje oraz firmy, które organizują wyjazdy dla młodzieży i dzieci, mają pewne prawne obowiązki, które ich dotyczą. Obowiązki te regulowane są przez ustawę z dnia 11 września 2015 roku. Co leży w  ich obowiązku? Przede wszystkim zapewnienie bezpiecznych oraz higienicznych warunków pobytu, opieki medycznej, wybór odpowiedniej kadry oraz ubezpieczenie grupowe – NNW i wszelkie ubezpieczenia obowiązkowe (w przypadku zagranicznego wyjazdu).

Ubezpieczenie dziecka na wyjazd za granicą

Jeśli chodzi o wyjazd krajowy, organizator polega głównie na ubezpieczeniu NNW, które zostało wykupione przez rodziców, podczas roku szkolnego, oraz na klasycznej polisie z biura podróży. Inaczej jest w przypadku zagranicznych wyjazdów. Tutaj organizator powinien pomyśleć o dodatkowej umowie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, a także kosztów leczenia poza granicami kraju. Warto jednak mieć na uwadze, że organizator może, lecz nie musi, wykupywać dodatkowego ubezpieczenia. W związku z tym, przed wyjazdem dziecka, najlepiej będzie poznać ogólne warunkami ubezpieczenia polis, a następnie zdecydować, czy są one niezbędne dla naszego dziecka. 

Czy powinniśmy wykupić naszemu dziecku dodatkowe ubezpieczenie?

Zdecydowanie tak. Dodatkowa polisa sprawdzi się w momencie, w którym OWU ubezpieczenia, zagwarantowanego przez organizatora są niepełne. A także wtedy, gdy dziecko ma w planie uprawianie sportów o podwyższonym ryzyku – snowboard, narty, kajakarstwo, czy jeździectwo. Takie ubezpieczenie sprawdzi się przede wszystkim w przypadku wyjazdów zagranicznych. 

Wybierając polisę warto zwrócić uwagę na aspekty takie, jak:

  • koszty leczenia 
  • koszty ratownictwa 
  • NNW 
  • OC 
  • ochrona bagażu 
  • szkolne ubezpieczenie NNW
Poprzedni artykułNastępny artykuł