Ubezpieczenia komunikacyjne

Czy powinniśmy ubezpieczyć szyby samochodowe?

Czy powinniśmy ubezpieczyć szyby samochodowe?

Ubezpieczenie samochodowych szyb może wydawać się zbędne. Czy aby na pewno?

Czy powinniśmy ubezpieczyć szyby samochodowe?

Zbita szyba to jedna z najczęstszych szkód, jakie występują w autach. Ponowne wstawienie takiej szyby może być bardzo kosztowne dla naszej kieszeni. Jednak niestety, wciąż niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Zabezpieczeniem dla naszych szyb, może być odpowiedni dodatek OC. Dlaczego warto zdecydować się na takie ubezpieczenie?

Czy takie ubezpieczenie się opłaca?

Wyjątkowo potrzebne będzie ono dla tych, którzy nie wykupili ubezpieczenia AC. Polisa OC nie ma w swojej ofercie naprawy uszkodzonych szyb – nawet jeśli sytuacja zaistniała nie z naszej winy, a np. wskutek pęknięcia, odprysku czy uderzenia kamieniem. Należy jednak pamiętać, że nie każda polisa AC będzie zawierać ubezpieczenie szyb. Właśnie dlatego przed zawarciem nowej umowy, warto sprawdzić takie informacje.

OC i AC

Wymiana szyb to wydatek, który znacząco może wpłynąć na nasz budżet – szczególnie, że należy do tych nieprzewidzianych. Ich ubezpieczenie odbywa się w czasie zakupu AC i OC, w formie dodatku do podstawowych ubezpieczeń. Wykupienie ubezpieczenia szyb, bez OC nie jest możliwe.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł