Ubezpieczenia podróżne

Rodzaje ubezpieczeń turystycznych

Jadąc na wakacje poza granice Polski, nie możesz zapomnieć o ubezpieczeniu turystycznym. Rynek jednak oferuje całą game rozwiązań w tym zakresie. Jakie opcje powinno posiadać Twoje ubezpieczenie? Czym się one różnią? Dziś wyjaśniamy czym charakteryzują się konkretne elementy ubezpieczenia wakacyjnego. Ta wiedza może ci się przydać już na najbliższym wyjeździe!

rodzaje ubezpieczeń turystycznych

 

Rodzaje składowych ubezpieczeń turystycznych i ich charakterystyka

  • Assistance – to bardzo popularna polisa turystyczna. Jest ona zawierana głównie w czasie wyjazdu za granicę. Może ona obejmować zróżnicowane formy pomocy, m.in.: wsparcie informacyjne, medyczne, prawne bądź techniczne. Będzie przydatne podczas nieprzewidzianych i niekomfortowych sytuacji, w czasie zagranicznego wyjazdu – np. w momencie w którym będzie Ci niezbędna pomoc tłumacza. Z ubezpieczeniem assistance otrzymasz je bez problemu.
  • Koszty leczenia – najważniejsza ze składowych każdego ubezpieczenia zdrowotnego, poza granicami swojego państwa. Jego suma ma być wysoka. Ochrona kosztów twojego leczenia obejmuje hospitalizację, ratownictwo, transport medyczny, zakupione lekarstwa i środki medyczne, wizyty i porady lekarskie.
  • NNW – to ubezpieczenie idealne dla wyjątkowo aktywnych. W momencie w którym uraz, czy rozstrój zdrowia, będzie długotrwały, możemy liczyć na odszkodowanie.
  • OC – to również ubezpieczenie, które jest zalecane sportowcom. To nic innego jak ochrona od odpowiedzialności w ubezpieczeniu turystycznym. W związku z czym, jeśli w czasie zjazdu na nartach wyrządzimy komuś krzywdę, bądź też uszkodzimy jego mienie, odszkodowanie będzie leżeć po stronie ubezpieczyciela – Ty nie będziesz go musiał płacić z własnej kieszeni.
  • ochrona bagażu – przed każdym wyjazdem, warto sprawdzić, czy Twoje ubezpieczenie zawiera punkt dotyczący ochrony bagażu – nikt nie chciałby wrócić z wakacji bez cennych , osobistych rzeczy. Ta polisa będzie Cie chronić w momencie w którym Twoje rzeczy zostały zagubione, ukradzione, zniszczone bądź utracone.
  • ochrona sprzętu elektronicznego – warto pomyśleć także o ochronie swojego sprzętu elektrycznego, takiego jak – kamera, laptop, aparat, czy dron.
  • ochrona sprzętu sportowego –  sprzęt sportowy bywa naprawdę drogi, dlatego i on zasługuje na objęcie go odrębną ochroną.
  • polisa sportowa – to podrodzaj ubezpieczenia turystycznego. O tą polisę warto zadbać głównie wtedy, gdy mamy w planach uprawianie sportów, które zalicza się do dyscyplin podwyższonego ryzyka.

Mamy nadzieję, że z tą wiedzą nie ominiesz żadnego ważnego elementu w swoim ubezpieczeniu turystycznym!

Poprzedni artykułNastępny artykuł