Ubezpieczenia komunikacyjne

Wszystko co musisz wiedzieć na temat Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, jak zapewnia – to instytucja non-profit. Ta uważa zawierane umowy za bardzo korzystne, a swoją działalność za stabilną i bezpieczną. Czy faktycznie warto zastąpić klasyczną polisę działalnością Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych?

Wszystko co musisz wiedzieć na temat Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych

Ubezpieczane osoby w TUW, sami zostają członkami Towarzystwa, a następnie samodzielnie decydują o warunkach zawierania polis, wysokości składki itd. Na wypadek szkody, w ramach solidarności, wszyscy dorzucają się do opłaty. Stąd słowo “wzajemne”. Członkowie razem opłacają innych – gdy zajdzie taka potrzeba. Zazwyczaj jednak kwoty są dużo niższe, od tych wymaganych w zwykłych towarzystwach ubezpieczeniowych. W TUW dostępne są świadczenia, takie jak: ubezpieczenie nieruchomości, samochodu, zdrowia itd.

Plusy 

TUW to przede wszystkim duże poczucie współodpowiedzialności, a co za tym idzie, brak konfliktu na linii właściciel a ubezpieczony. W związku z czym nie ma mowy o wyłudzeniach. Obecność w tego typu instytucji to także rozwój umiejętności przedsiębiorczych. 

 

Minusy

Organizacja jest w rękach samych jej członków – to oni samodzielnie ustalają wszystkie ważne kwestie. Nie zawsze robiąc to w słuszny sposób.

Zanim podejmiemy decyzję o wykupieniu ubezpieczenia w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych, powinniśmy sprawdzić, a następnie porównać opcje, jakie oferują normalne firmy ubezpieczeniowe.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł