Ubezpieczenia komunikacyjne

Sprawca uciekł z miejsca kolizji? Sprawdź jak się zachować

Sprawca uciekł z miejsca kolizji? Sprawdź jak się zachować

Stłuczki i wypadki na drogach – te zdarzają się codziennie. Równie często zdarza się, że sprawca szkody, ucieka z miejsca kolizji, nie biorąc na siebie konsekwencji i odpowiedzialności. Jak zachować się w takiej niekomfortowej sytuacji? Podpowiadamy w tym artykule!

Sprawca uciekł z miejsca kolizji? Sprawdź jak się zachować

Nie panikuj

Każdy w momencie wypadku, i ucieczki jego sprawcy, ma prawo do paniki – jednak to zły doradca. Dlatego najważniejsze to zachowanie zimnej krwi.

Wezwij policję

Ta niezwłocznie powinna się znaleźć na miejscu zajścia.

Miejsce zdarzenia

Miejsce wypadku musi pozostać w niezmienionym stanie – powinno tak pozostać do momentu w którym dotrze na nie policja. Powinniśmy je zabezpieczyć – tak, by nie stwarzać dodatkowego niebezpieczeństwa na drodze. Obowiązkowy tutaj będzie trójkąt, kamizelka odblaskowa lub  sygnalizacja świetlna, jeżeli do wypadku doszło w kiepskich warunkach pogodowych, bądź po zmierzchu. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wzrastają szanse na zdobycie dowodów, a co za tym idzie – znalezienie sprawcy. 

Zgłoś szkodę

Kolejnym krokiem powinno być zgłoszenie szkody do swojego towarzystwa ubezpieczeniowego. 

Właśnie w takich momentach niezbędne jest posiadanie ważnego ubezpieczenia OC. To ono daje nam ochronę na wypadek ucieczki sprawcy, w czasie kolizji. Na szczęście, ubezpieczenie to należy do obowiązkowych.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł