Ubezpieczenia komunikacyjne

Najtańsze ubezpieczenie samochodu on-line

Towarzystwa ubezpieczeniowe idą z duchem czasu, w związkuu z czym, mamy możliwość na wykupienie ubezpieczenia samochodu bez ruszania się z domu – on-line. Jak wybrać najkorzystniejsze ubezpieczenie? Podpowiadamy!

Najtańsze ubezpieczenie samochodu on-line

Czy najtańsze ubezpieczenie jest najgorsze?

Z pozoru mogłoby się tak wydawać, jednak nie w tym przypadku. Zakres jaki znajdzie się w ubezpieczeniu samochodu OC, regulowany jest przez ustawę o obowiązkowych ubezpieczeniach – Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny i Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Oznacza to, że wszystkie z ubezpieczeń OC, to taki sam zakres i ochrona – nie ma na to najmniejszego wpływu wybór towarzystwa.

Jak wybrać najtańsze ubezpieczenie samochodu on-line?

Aby zdecydować się na najkorzystniejsze rozwiązanie, najłatwiej będzie przejrzeć gotowe rankingi albo skorzystać z porównywarki. Tego typu zestawienia obejmują zazwyczaj koszty polisy OC, a także pakiety, sprawiające, że ubezpieczenie jest tańsze. W związku z czym biorąc pod uwagę autocasco, assistance, NNW czy Zieloną Kartę, powinniśmy uwzględnić wszystkie warianty w czasie porównywania cen. 

To nasz obowiązek

Jedno jest pewne – wykupienie ubezpieczenia OC to nasz obowiązek, w związku z czym, niezbędne będzie jego wykupienie. Jednak mamy pełną swobodę nad tym,  jakie towarzystwo wybierzemy. Wybierz mądrze!

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł