Ubezpieczenia komunikacyjne

Tanie OC

Według polskiego prawa powinniśmy ubezpieczyć nasz pojazd mechaniczny. To jednak od nas zależy jakie towarzystwo ubezpieczeniowe wybierzemy. Jak zdecydować się na najlepszą opcje, aby nie ucierpiał nasz portfel?

Tanie OC

Najtańsze ubezpieczenie OC 

Najtańsze ubezpieczenie auta, często utożsamiane jest z niepełną i niewystarczającą ochroną naszego pojazdu. Z kolei drogie ubezpieczenia utożsamiamy z lepszym i szerszym zakresem świadczeń. Czy faktycznie tak jest? Zupełnie nie! Zakres jaki znajdzie się w ubezpieczeniu samochodu OC, jest regulowany przez ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych – Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny i Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Co to oznacza? Tyle, że wszystkie z ubezpieczeń OC, wiąże się z takim samym zakresem i ochroną – nie ma tu najmniejszego znaczenia wybór towarzystwa.

Regulowanie cen ubezpieczenia OC

Jednak pomimo tego faktu, żadna z ustaw nie zajęła się ustalaniem kosztów, jakie proponują towarzystwa ubezpieczeniowe. A te zwracają uwagę na różne aspekty – takie jak m.in. wiek, marka pojazdu, czy historia jazdy. Na podstawie różnych czynników wyliczana jest indywidualna składka.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł