Ubezpieczenia podróżne

Polisa podróżna na wakacje dla dzieci

Coraz większa liczba dzieci każdego roku bierze udział w zorganizowanych wyjazdach. Nie tylko, jeśli chodzi o wycieczki szkolne, ale także o obozy, kolonie, itp. Po stronie organizatora wyjazdu leży obowiązek dodatkowego ubezpieczenia dziecka. Tylko czy taka polisa jest wystarczająca?

Ubezpieczenie organizatora

W zdecydowanej większości przypadków biura podróży zapewniają podstawowe ubezpieczenia podróżne, o przykładowo minimalnej sumie gwarantowanej, jeżeli chodzi o koszty leczenia. Może się okazać, że taka kwota NIE wystarczy – w szczególności, jeżeli chodzi o dzieci. Podczas podpisywania umowy na wyjazd dziecka zawsze warto poprosić o wgląd do umowy odnośnie ubezpieczenia podróżnego. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, to z taką umową należy udać się do agenta ubezpieczeniowego. On fachowym okiem będzie w stanie ocenić, czy takie ubezpieczenie jest faktycznie wystarczające, czy też lepiej wykupić coś dodatkowego dla dziecka na czas wyjazdu.

Dodatkowa polisa dla dziecka

Tak, ktoś może powiedzieć, że z drugiej strony jest to naciąganie. Tylko, że jeżeli dziecko poważnie zachoruje lub doprowadzi do powstania jakiejś szkody (nieumyślnie!), to nie będziemy musieli w takim przypadku przejmować się pokrywaniem kosztów z własnej kieszeni. Jak to mówią – mądry Polak po szkodzie. Wielu naszych rodaków przyznaje, że dopiero po tym, jak ich dziecko zachorowało lub też doszło do innej, przykrej sytuacji, zaczęli doceniać obecność dobre polisy podróżnej zapewniającej dobre ubezpieczenie. 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł