Ubezpieczenia podróżne

Bezpieczne dziecko na wyjeździe

Dzieci kochają podróżować. Nie tylko z rodzicami (chociaż jest to równie fajna sprawa), ale dzieci kochają również wyjazdy samodzielnie, tzn. wycieczki szkolne, obozy, kolonie. Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka podczas wyjazdy? W szczególności zagranicznego?

Ubezpieczenie dla dzieci

Dzieci mają ubezpieczenia podstawowe, które zawsze są im gwarantowane przez rodziców. Przy czym pamiętajmy o tym, że obowiązują one tylko i wyłącznie na terenie naszego kraju. Poza jego granicami, ochrona przestanie obowiązywać. Jeżeli dziecko wyjeżdża za granicę, to warto postarać się o darmową EKUZ – o ile podróż będzie odbywała się na terenie Europy. EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, należna jest wszystkim obywatelom Unii Europejskiej. Obowiązuje ona tylko na terenie tych państw. W przypadku (przykładowo) wyjazdu do Anglii, EKUZ już nie obowiązuje.

Dodatkowa polisa dla dziecka

Tylko, że EKUZ nie gwarantuje pełnej ochrony osobie, która ją posiada. Przykładowo – można tu wspomnieć chociażby o tym, że EKUZ refunduje tylko częściowo poniesione koszty leczenia. Warto więc pomyśleć o tym, aby zapewnić dziecku dodatkową polisę na czas wyjazdu, którą można kupić samodzielnie w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. To dzięki niej można zapewnić sobie refundację wszystkich kosztów leczenia, a nawet znacznie więcej. Wszystko zależy od tego, jaką opcję dokładnie wybierzemy. Dodatkowa, prywatna polisa podróżna obowiązuje nie tylko na terenie Europy, ale również w wielu innych krajach na świecie. 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł