Ubezpieczenia podróżne

Pandemia w polisach podróżnych

Pandemia (epidemia) to stan, kiedy rejestruje się zwiększoną liczbę zachorowań na daną jednostkę chorobową w określonym czasie i w określonym miejscu. Najczęściej jest ona ogłaszana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) lub przez lokalne władze w danym kraju, regionie.

Zalecenia MSZ

Jeżeli zdajemy sobie sprawę (a najczęściej tak jest), że na świecie mamy do czynienia z epidemią, to zawsze należy sprawdzać zalecenia MSZ, czy do danego miejsca można podróżować. Podobnie jest z zagrożeniem terrorystycznym. W takich wypadkach również należy sprawdzić, czy kraj nie znajduje się na liście, gdzie podróż jest odradzana. Po co nam takie zalecenia? Towarzystwa ubezpieczeniowe często odmawiają wydania polisy ubezpieczeniowej, gdzie istnieje duże ryzyko zachorowania lub istnieje możliwość ataku terrorystycznego. Jeżeli tego nie odmówią, to mogą zaoferować klientowi polisę, ale ze znacznie większą składką.

Ubezpieczenie na wypadek pandemii

Co powinno zawierać takie ubezpieczenie? Należy sprawdzić, czy klient będzie miał zapewnione koszty leczenia w wysokości przynajmniej 30 000 – 50 000 euro. To absolutna konieczność. Do tego należy zaliczyć również organizację transportu powrotnego do kraju, organizację transportu zwłok lub  pogrzebu za granicą (jeżeli zaistnieje taka konieczność), pomoc w organizacji miejsca, gdzie osoba chora będzie mogła odbyć kwarantannę, pomoc w dostarczaniu leków, pomoc w przekazywaniu pilnych informacji najbliższej rodzinie, a także ewentualną pomoc finansową, jeżeli zaistnieje taka konieczność. 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł