Ubezpieczenia podróżne

SARS CoV-2 i polisa podróżna

SARS CoV-2 obecny jest chyba wszędzie. Chyba nie ma takiego kraju, gdzie tej choroby nie spotkamy. Koronawirus wpłynął na cały świat, porażając wiele dyscyplin, w tym również turystykę. Chyba nikt nie spodziewał się czegoś takiego w tak rozwiniętym technologicznie momencie.

Podróżowanie a SARS CoV-2 

SARS CoV-2 sprawił, że Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła wybuch pandemii. Jeżeli WHO cokolwiek takiego ogłasza, to znaczy tylko jedno – sprawa jest poważna. Od ponad roku, czyli od momentu, kiedy pandemia szaleje na świecie, mocno zmalały podróże turystyczne. Przez długi czas wszyscy siedzieli w rejonie granic swojego kraju, bojąc się wysunąć dalej czubek nosa. Ubezpieczyciele nie gwarantowali wsparcia swoim klientom, jeżeli ktoś chciałby podróżować za granicę. Polisy turystyczne zawierały wyłączenia, jeżeli chodzi o koronawirusa. Nic więc dziwnego, że ludzie bali się podróżować dalej, bojąc się zachorowania na tak podstępną chorobę. 

Zmiana regulacji

Na szczęście, w ostatnim czasie, można zauważyć zmianę stanowiska ubezpieczycieli. Co prawda, związane jest to z wyższą składką za polisę turystyczną, ale można wykupić ubezpieczenie chroniące w przypadku zachorowania na SARS CoV-2 za granicą. Dzięki temu podróżowanie do innych państw stało się bezpieczniejsze. Zawsze sprawdźmy odpowiednie koszty leczenia, transport medyczny do Polski (jeżeli taka będzie konieczność), możliwość przeprowadzenia kwarantanny w miejscu odosobnionym, które muszą być wyszczególnione w umowie przez ubezpieczyciela. 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł