Ubezpieczenia podróżne

NNW w ramach ubezpieczeń turystycznych

NNW, czyli następstwa nieszczęśliwych wypadków – bardzo dużo mówi się o tym w perspektywie samochodów, czy też polis na życie. Jak ta sprawa wygląda, jeżeli chodzi o wyjazd za granicę na zasłużony wypoczynek? Warto bacznie przyjrzeć się temu tematowi.

Dobre ubezpieczenie turystyczne

Wyjeżdżając na zorganizowaną wycieczkę z biurem turystycznym szybko zorientujemy się, że już w pakiecie otrzymamy polisę podróżną. To fakt, przy czym należy być świadomym tego, że obejmują ona tylko standardowe, bardzo niskie ubezpieczenie. Lepiej zdecydować się na coś osobnego, dodatkowego, co na pewno zostanie wzbogacone o NNW. Uwaga! NNW zapewnia wypłatę odszkodowania pieniędzy, jeżeli na skutek jakiegoś wydarzenia dojdzie do trwałego lub częściowego uszczerbku na zdrowiu. Wysokość tego odszkodowania zależna jest m.in. od składki jaka zostanie opłacona na początku.

Wysokość odszkodowania NNW

Tak jak to już było powiedziane, na wysokość odszkodowania wpływa m.in. cena samego ubezpieczenia. Im jest ona wyższa, tym można mieć więcej pewności, że otrzymamy większą sumę pieniędzy – chociaż nie jest to jedyny czynnik decydujący. Na wysokość odszkodowania wpływa także procent uszczerbku na zdrowiu. W OWU zawsze można znaleźć odpowiedni odnośnik informujący o takich procentowych uszczerbkach. Każde uszkodzenie ciała to tak naprawdę inny procent. Osoba ubezpieczona musi dostarczyć dokumentację medyczną, gdzie wykazane są uszkodzenia ciała jakich doznała. To właśnie na tej podstawie wypłacone jest ubezpieczenie medyczne.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł