Ubezpieczenia podróżne

Plaże u wybrzeża Morza Środziemnego

Jeżeli chodzi o Maroko, to na pierwszym miejscu znajdują się tam plaże Morza Śródziemnego. Nie ma nic lepszego od leniuchowania na plaży. Pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu przed wyjazdem do tego słonecznego kraju.

Zdrowie najważniejsze

Podczas pakowaniu bagażu na wakacje nie zapominajmy o tym, aby wziąć ze sobą leki na biegunkę, czy też środki chroniące przed oparzeniami i udarem słonecznym. W szczególności, jeżeli wybieramy się razem z dziećmi na wakacje. Podstawowe leki zawsze należy przy sobie mieć, aby nie musieć nic kupować na miejscu. Polisa turystyczna powinna obejmować zabezpieczenie kosztów leczenia, włącznie z leczeniem ambulatoryjnym, hospitalizacją, a jeżeli zajdzie taka konieczność – zabezpieczenie kosztów transportu medycznego do Polski. Nie zawsze osoba chora może wrócić do Polski razem z innymi osobami przeznaczonym środkiem transportu.

Assistance na wyjazd

Co prawda, polisa Assistance bardzo często kojarzy nam się z samochodami, ale jest ona również dostępna dla turystów wybierających się na wakacje. Dzięki niej będzie można zapewnić sobie nawet pomoc prawną, jeżeli będzie taka konieczność. Turysta na obcej ziemi, pozostawiony bez wsparcia swoich rodaków, często sam nie wie co ma robić. Ze wsparciem dobrego prawnika, którego to gwarantuje polisa Assistance, czujemy się o wiele lepiej. Tego rodzaju ubezpieczenie dla turystów zapewnia zdecydowanie większą pomoc, dlatego warto dokładnie zapoznać się z możliwościami, jakie są dostępne. Z takim ubezpieczeniem na wakacjach będziemy czuć się pewniej. 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł