Ubezpieczenia podróżne

Wyjazd do Maroka – o czym należy pamiętać?

Maroko kusi swoją egzotyką. Jest krajem, który przyciąga dużą ilość turystów, dając wizję nieziemsko fantastycznych wakacji. I tak faktycznie jest. W tym kraju, gdzie zawsze jest pogoda, można spędzić cudowne chwile podczas wypoczynku.

Na granicy

Osoby przyjeżdżające z Polski do kraju nie muszą mieć przy sobie wizy – o ile sama podróż nie będzie dłuższa jak 90 dni. Podczas wjazdu do kraju, przyjeżdżający muszą być przygotowani na kontrolę bagażu, która może być bardzo długa. Nie jest to konieczność, ale policja czasami lubi być drobiazgowa, jeśli chodzi o kontrolowanie bagaży. Do tego mogą oni poprosić o okazanie odpowiedniego zabezpieczenia finansowego na czas pobytu w Maroko. Wszyscy turyści muszą być też przygotowani na wypełnienie tzw. karty policyjnej, chociaż prawo nie należy tutaj do zbyt restrykcyjnych.

Ubezpieczenie na wakacje

Wyjeżdżając do tego słonecznego kraju pamiętajmy o wykupie odpowiedniej polisy turystycznej. Zadbajmy przede wszystkim o swoje zdrowie, jak również o ewentualny transport medyczny do Polski, jeżeli zajdzie taka konieczność. Minimalna suma gwarantowana to 50 000 EUR, jeżeli wybieramy się do Maroko. Turyści w zdecydowanej większości muszą korzystać z prywatnej opieki medycznej. Cena wizyty u lekarza to koszt ok. 30 dolarów na jeden raz. Do tego należy doliczyć leki i inne akcesoria medyczne. Dobrym pomysłem jest też wyposażenie się w Assistance, które okazuje się pomocne w różnych sytuacjach. Warto także zadbać o zabezpieczenie bagażu na czas wyjazdu.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł