Ubezpieczenia komunikacyjne

Nieobowiązkowa polisa Autocasco

Odpowiedzialność Cywilna względem pojazdów mechanicznych jest obowiązkowa. Autocasco to ubezpieczenie nieobowiązkowe. Podobnie jak NNW, czy też inne dodatki, jakie w obecnych czasach można znaleźć w towarzystwach ubezpieczeniowych. Czy warto decydować się na AC?

Autocasco dla nowych pojazdów

Autocasco to pieniądze dla właściciela, jeżeli dojdzie do jakiegoś wydarzenia, np. kolizji drogowej, kradzieży, itd. Tak, nie trzeba kupować tego ubezpieczenia. Chociaż w przypadku nowych samochodów należy zastanowić się, czy wyłożeniu pewnej kwoty na AC nie będzie opłacalne. Przykład? Otóż samochód stoi na parkingu (nomen omen strzeżonym). Rano, schodząc na parking, orientujemy się, że samochód został skradziony. Fakt, sprawa zostaje zgłoszona na policję, ale szansa na odzyskanie pojazdu jest minimalna, wręcz zerowa. Tak samo jak na uzyskanie odszkodowania, jeżeli AC nie zostało wykupione. Właściciel nie ma pojazdu ani ciężko zarobionych pieniędzy, jakie wydał na taki piękny samochód. Jeżeli AC byłoby wykupione, strata finansowa zostałaby pokryta przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

Autocasco dla starych samochodów

Nie ma co ukrywać, ale na naszych drogach jest wiele samochodów starych, których wartość nie przekracza trzech, czterech, w porywach do pięciu tysięcy złotych. Polisa AC dla takiego pojazdu może wynosić nawet dwa tysiące złotych (jak nie więcej). Czy w takim przypadku wykupienie AC może się opłacać? Nie do końca. Jak więc widać nie każda osoba musi to Autocasco dla samochodu wykupić.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł