Ubezpieczenia podróżne

Ile kosztuje polisa na wyjazd dla dziecka?

Podczas podróży wakacyjnych zadbajmy o bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale również swojego dziecka. Nawet, jeżeli pociecha z wielką radością wyrusza w samodzielną podróż. Tak, biura podróży zapewniają ubezpieczenie podróżne, ale jest to minimalny poziom ochrony.

Wysokość składki na polisę

Jeżeli ktoś nie może się do tego przekonać, że dziecko należy ubezpieczyć, to może przemówi do niego fakt, iż za taką polisę dla małoletniego dużo nie zapłaci. Zdecydowana większość towarzystw ubezpieczeniowych zapewnia zniżki za dzieci (ogólnie za wszystkie osoby poniżej 18 roku życia). Jest to spowodowane tym, że istnieje mniejsze ryzyko zachorowania. Wszyscy doskonale wiedzą, że dzieci mają odporniejsze organizmy. Aczkolwiek ryzyka zachorowania nigdy nie należy wykluczyć – w szczególności, jeżeli wybieramy się do klimatu tropikalnego. Szacuje się, że dobrą polisę na podróż dla dziecka można zakupić już od ok.2,50 zł na jeden dzień. Prawda, że jest to kwota naprawdę mała, a do tego można zapewnić sobie większy spokój.

Dobra polisa dla dziecka

Co powinna obejmować dobra polisa dla dziecka na czas wyjazdu? Oto odpowiedź:

  • koszty leczenia – podczas podróży na terenie Europy powinna wynosić ona min.30 000 euro, w przypadku dalszych podróży suma powinna zostać zwiększona do 50 000 euro,
  • NNW – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków,
  • OC w życiu prywatnym,
  • ubezpieczenie bagażu, a jeżeli jest obecny, to także ubezpieczenie sprzętu sportowego.

Są to podstawowe składniki, które powinny wchodzić w zakres ochrony polisy podróżnej.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł