Ubezpieczenia podróżne

Bezpieczna podróż w tropiki

Kraje tropikalne to ogromna pokusa dla turystów. Tam, gdzie mamy do czynienia z klimatem tropikalnym i subtropikalnym, można poczuć się jak w raju. Słońce, plaża, czysta woda – czy można chcieć czegoś więcej. Wszystko ładnie i piękne, ale za rogiem mogą czaić się niebezpieczne choroby tropikalne.

Przed podróżą w tropiki

Warto zapoznać się z listą chorób tropikalnych, jakimi łatwo zarazić w takich klimatach. Już raz na świecie mieliśmy do czynienia z epidemią malarii. Lepiej z tą chorobą, która jest w stanie zebrać śmiertelne żniwo, nie mieć do czynienia. Wśród innych chorób można wymienić dur brzuszny, dengę i chorobę o nazwie zika. Przed podróżą w tropiki (sporo wcześniej) warto udać się do lekarza rodzinnego, który w razie potrzeby może przepisać odpowiednie skierowanie na szczepienie przed wyżej wymienionymi chorobami, jak również przed wścieklizną, poliomyelitis, wirusowym zapaleniem wątroby, czy też przed japońskim zapaleniem mózgu.

Ubezpieczenie od chorób

Nie zapominajmy również o tym, że ubezpieczenie podróżne powinno uwzględniać choroby tropikalne. Będziemy robić wszystko, aby się nimi nie zarazić, ale warto zapewnić sobie dodatkowe ubezpieczenie. Jeżeli chodzi o minimalną kwotę ubezpieczenia na wypadek zachorowania, to kwota rzędu 50 000 euro. Dużo, ale dzięki temu będzie można pomyśleć nawet o prywatnej opiece medycznej. Publiczna służba zdrowia w takich krajach nie jest dobrym przykładem, więc warto o tym pamiętać. Ubezpieczenie powinno uwzględniać również transport medyczny do kraju. 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł