Ubezpieczenia komunikacyjne

Czy OC jest dla wszystkich takie same?

OC – obowiązkowe ubezpieczenie na samochód- nie jest dla wszystkich takie same. Młodzi kierowcy mogą być pewni tego, że za samo OC mogą zapłacić większą cenę od znajomych w starszym wieku. Jest to częsta praktyka stosowana przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

Jak obniżyć cenę OC?

Może nie każdemu się to spodoba, ale należy zgodzić się na takie warunki. Czy istnieje więc możliwość obniżenia stawki OC w przypadku młodych kierowców? Tak, ponieważ nie zapominajmy o tym, że nie tylko wiek wpływa na wysokość składki. Wystarczy tylko zdecydować się na samochód z nieco słabszym silnikiem. Jest to jeden z najważniejszych czynników, który oprócz wieku, wpływa na wysokość składki OC. Warto również pamiętać, że im młodsze auto (mniej awaryjne), tym większa szansa na oszczędności. To właśnie te starsze samochody otrzymują droższą polisę ubezpieczeniową. Wystarczy tylko zakupić kilkuletnie auto, a stawka się może znacznie obniżyć.

Gdzie mieszkam? 

Jak się okazuje, na OC dla młodych kierowców, wpływa także jego miejsce zamieszkania. Przykładowo – osoba, która na stałe mieszka w województwie pomorskim za OC może zapłacić znacznie mniej niż osoba mieszkające na stałe w Warszawie. Wszystkie dane są takie same – wiek kierowcy, marka i model pojazdu, własność auta. Dlaczego więc tak się dzieje? Okazuje się, że na cenę OC może wpłynąć nawet miejsce zamieszkania. Towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę statystyki wypadków drogowych w ostatnich czasach, podczas wyceny stawki OC dla młodych kierowców.

Poprzedni artykułNastępny artykuł