Ubezpieczenia komunikacyjne

Czy posiadasz OC?

OC to ubezpieczenie, które chroni uczestników wypadków. Nie jest to ochrona dla właściciela/kierowcy pojazdu, ale dla pozostałych osób, które w jakiś sposób ucierpiały na skutek wypadku drogowego.

Pieniądze dla poszkodowanych

Jeżeli tylko jest taka możliwość, warto już na miejscu zdarzenia sprawdzić, czy sprawca kolizji drogowej takowe ubezpieczenie ma. Do pozyskania takowych informacji wystarczy numer VIN samochodu oraz dobra aplikacja mobilna, która dostępna jest na systemach iOS i Android. “Na wypadek” można w łatwy sposób (nawet w kilka minut) ściągnąć na swój telefon. Można tam uzyskać nie tylko informacje o ważności ubezpieczenia OC, ale również aplikacja oferuje wiele innych udogodnień, które doceniane są przez właścicieli pojazdów mechanicznych.

CEPIK dla każdego

Jeżeli ktoś nie chce ściągnąć aplikacji na swój telefon, to ma możliwość skorzystania z informacji, jakie są zawarte na stronie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK). Tam również można dowiedzieć się wszystkiego o OC. Wystarczy tylko znać (wspomniany już wyżej) numer VIN, nr rejestracyjny, datę pierwszej rejestracji pojazdu, a wszystkie informacje otrzymamy w bardzo szybki sposób. Jeżeli ktoś takiego OC nie posiada, to może być pewnym tego, że za wszystkie szkody będzie musiał zapłacić z własnej kieszeni. Do tego może spodziewać się nałożenia kary finansowej. UFG (Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny) ma do tego prawo, a kara może sięgać nawet do 5600 zł. Warto więc pilnować wykupienia polisy OC.

Poprzedni artykułNastępny artykuł