Ubezpieczenia podróżne

Polisa turystyczna dla dziecka

Obozy, wyjazdy, wycieczki, kolonie, zielone szkoły – dzieci mają przyjemność często wyjeżdżać z domu. Pamiętajmy o tym, aby na czas wyjazdy dziecka dalej, zadbać o jego ubezpieczenie. Nie tylko, jeśli chodzi o podstawową opiekę zdrowotną, ale również o polisę turystyczną.

Ubezpieczenie dla dziecka

Tak, nawet najmłodsi obywatele potrzebują dobrej ochrony. Chociaż należałoby powiedzieć, że w szczególności oni, ponieważ dzieci są zdolne do najróżniejszych rzeczy. Jeżeli dziecko wyjeżdża bez rodziców na zorganizowany wyjazd, który został wykupiony w biurze podróży, to będzie ono miało zapewnioną polisę podróżną obowiązkową o najniższych sumach gwarantowanych. Dla przykładu można podać, że minimalna suma gwarantowana kosztów leczenia to 5 000 – 10 000 euro. W przypadku NNW jest to suma ok. 10 000 euro. Można zadbać o to, aby za niewielką sumę te kwoty były wyższe, a polisa obejmowała znacznie więcej niż tylko te dwa czynniki.

100% pomocy

Może rodzice nie zdają sobie z tego sprawy, ale jeżeli już dojdzie do jakiegoś wydarzenia, to dzieci lubią czuć, że rodzice zadbali o 100% pomocy dla nich – chociażby poprzez wykupienie im polisy podróżnej na wyjazd. Koszty leczenia dla dziecka podróżującego po Europie powinny zostać utrzymane przy min. sumie 30 000 euro. NNW to tak naprawdę określony procent z całości sumy gwarantowanej. W przypadku dziecka może przydać się także OC, które będzie pomocne dla rodziców, jeżeli ten coś zniszczy na wyjeździe. Rodzice za to nie będą musieli płacić z własnej kieszeni. 

Poprzedni artykułNastępny artykuł