Ubezpieczenia podróżne

Ubezpieczenia bagażu w czasie podróży

W internecie dostępne są filmiki, które obrazują to, jak obsługa lotniskowa obchodzi się z bagażami. Może owe filmiki będą w stanie przekonać niektóre osoby do tego, aby pomyślały one o ubezpieczeniu bagażu na czas podróży.

Polisa na walizkę

Ktoś może powiedzieć, że jest to zbytnia przesada, której celem jest wyłudzenie dodatkowych pieniędzy. Dopiero, kiedy na lotnisku otrzymamy walizkę w opłakanym stanie zrozumiemy, że taka polisa jednak nie była tak głupim pomysłem. Ubezpieczenie bagażu na czas podróży obejmuje nie tylko uszkodzenia, ale również zagubienia, kradzieże i wszelkie tego typu przypadki. Cena ubezpieczenia nie jest droga, a jest w stanie zapewnić nam spokój i komfort psychiczny. Warto więc przemyśleć wykupienie takiej polisy – w szczególności, jeżeli wybieramy się do zagranicznego kurortu.

Pieniądze z ubezpieczenia

Tak, nikt nie planuje zniszczenia swojego mienia, czy też kradzieży. Warto jednak wiedzieć, co dokładnie pokrywa polisa ubezpieczeniowa i w jaki sposób można ubiegać się o zwrot pieniędzy. Ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie do maksymalnie wykupionej sumy gwarantowanej. Jeżeli w naszym bagażu znajduje się cenny sprzęt fotograficzny lub też biżuteria, nie należy decydować się na najniższą stawkę, ponieważ w przyszłości możemy tego pożałować. Aby uzyskać odszkodowanie przewidziana jest specjalna procedura. W pierwszej kolejności kradzież/uszkodzenie należy zgłosić do odpowiednich organów. Potem należy powiadomić ubezpieczyciela, który w odpowiedni sposób pokieruje całym procesem. 

Poprzedni artykułNastępny artykuł