Ubezpieczenia podróżne

Problemy z bagażem na czas podróży

Statystyki dobitnie pokazują, że w obecnych czasach podróżni mają spore problemy ze swoimi bagażami. Aby ich uniknąć i oszczędzić sobie ewentualnych zmartwień, przydać się może dobra polisa obejmująca specjalne zabezpieczenie bagażu.

Co się dzieje z bagażami?

Dzięki temu, że mamy tak powszechny dostęp do informacji możemy przekonać się, iż podczas podróży (służbowej i wypoczynkowej) może dojść do uszkodzenia bagażu. To jednak nie wszystko, ponieważ może dojść również do zaginięcia bagażu. Walizka, która poleciała innym samolotem niż jej właściciel, to już chyba całkiem normalna sytuacja. No i nie można zapomnieć o kradzieżach – nie tylko w czasie podróży samolotem, ale nawet podczas wypoczynku w kurorcie zagranicznym. Nie chodzi tu o zniechęcenia do podróży. Warto sobie uświadomić, że w celu uniknięcia takich sytuacji, potrzebna będzie dobra polisa ubezpieczeniowa.

Brak pieniędzy z polisy

Polisa jest dobra i zapewnia sprawną wypłatę odszkodowania. Przy czym, ubezpieczyciel zawsze zastrzega sobie warunki, kiedy takie pieniądze nie zostaną wypłacone. Kiedy może to nastąpić? Ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania, jeżeli bagaże nie będą w odpowiedni sposób zabezpieczone. Do tego, jeśli bagaż zginie na skutek wypadku lub klęski żywiołowej, wypłata może zostać wstrzymana. Należy również zaginięcie, uszkodzenie lub kradzież zawsze zgłosić na policję, aby móc liczyć na pieniądze. Pamiętajmy o tym także, aby nigdy nie pozostawiać bagażu bez opieki, jeżeli chcemy liczyć na ewentualną współpracę z ubezpieczycielem. 

Poprzedni artykułNastępny artykuł