Ubezpieczenia podróżne

Zima w górach z dobrym ubezpieczeniem

Zima w górach to jedna z najlepszych form aktywnego wypoczynku. Ludzie wcześniej rezerwują sobie wyjazd na ferie zimowe, ponieważ zimowy wypoczynek daje wiele radości. Podczas takiego wyjazdu nie można zapomnieć o dobrej polisie turystycznej.

Co można robić zimą w górach?

Z roku na rok można zauważyć coraz więcej możliwości, jeżeli chodzi o wypoczynek w górach. Podczas takiego wyjazdu można korzystać ze zjazdów na nartach, na desce snowboardowej. Ośnieżone stoki stwarzają doskonałe możliwości, jeżeli chodzi o wspinanie do góry, na szczyt. Wśród innych form aktywnego wypoczynku można wymienić chociażby jazdę na sankach, kulig, a nawet coraz popularniejsze narty biegowe. Zawsze można także zapoznać się z miejscowymi atrakcjami, których na pewno nie będzie brakowało. Radość i spokój zostanie wzmocniona, jeżeli będziemy mieli dobre ubezpieczenie podróżne dla siebie i najbliższych osób.

Polisa na wyjazd w góry

Jest to konieczność, ponieważ jeżeli dojdzie już do jakiegokolwiek przykrego wydarzenia, turysta nie będzie musiał myśleć o pokryciu kosztów leczenia z własnej kieszeni, czy też pokrycia kosztów działalności ratowników górskich z własnej kieszeni. Może w Polsce za pomoc TOPR nie trzeba płacić, ale w innych kurortach górskich ta sprawa ma się zupełnie inaczej. W przypadku wyjazdu w góry koszty leczenia to 30 000 euro minimum. NNW musi uwzględniać rekreacyjne sporty. OC z uwzględnieniem możliwości uprawiania sportów zimowych. Nie można również zapomnieć o dobrej sumie Assistance na wyjazd w góry. 

Poprzedni artykułNastępny artykuł