Ubezpieczenia komunikacyjne

Ubezpieczenie OC na smarta

Przyzwyczajeni jesteśmy do tradycyjnych samochodów osobowych, gdzie w razie potrzeby będzie można usadzić całą rodzinę. Coraz częściej na polskich drogach spotkać można Smarty, które także powinny posiadać ubezpieczenie OC.

Smart na drodze

Mały, zgrabny samochód, który porusza się po drodze? Takie auto właśnie mijaliśmy? Całkiem możliwe, że mieliśmy właśnie do czynienia ze Smartem, który jest prawdziwie fenomenem, jeśli chodzi o rynek motoryzacyjny. Smart to niemiecka marka samochodów osobowych, która od 1994 roku znajduje się na rynku. Od 2020 roku produkuje tylko i wyłącznie samochody elektryczne, cieszące się rosnącą popularnością. Mówi się, że takie pojazdy małe, gdzie zmieszczą się maksymalnie dwie osoby i malutkie zakupy, można kochać albo nienawidzić. Niezależnie od tego – takie samochody, których pomysłodawcą był był szwajcarski przedsiębiorca Nicolas Hayek – mają najtańszą polisę OC na rynku.

Cena za OC

Nawet, jeżeli weźmie się pod uwagę to, że są to pojazdy elektryczne w chwili obecnej (chociaż zwykłe Smarty jeszcze nie zniknęły z rynku) OC dla nich wychodzi bardzo korzystnie. Za OC dla niego możemy zapłacić niecałe 600 zł, gdzie za ubezpieczenie Forda można zapłacić już 700 zł. Są to przykładowe ceny, ale takich różnic pomiędzy stawką OC Smarta, a innymi pojazdami jest znacznie więcej. Przy czym ubezpieczając taki mały pojazd bierze się pod uwagę różnego rodzaju czynniki, jak chociażby pojemność silnika, rodzaj paliwa, rok produkcji, czy też nawet wiek właściciela pojazdu.

Poprzedni artykułNastępny artykuł