Ubezpieczenia podróżne

Na ile dni przed podróżą wykupić polisę?

Na ile dni przed podróżą wykupić polisę

Przed Tobą wakacyjny wyjazd? Nie możesz zapomnieć o najważniejszym – ubezpieczeniu turystycznym! Kiedy najlepiej je wykupić? Na pół roku przed wyjazdem, a może na ostatnią chwil? Podpowiadamy!

Na ile dni przed podróżą wykupić polisę?

Na pół roku przed wakacjami

Są podróżnicy, którzy przygotowują się do swojej wyprawy na długo przed wylotem. O wykupieniu polisy z tak dużym wyprzedzeniem, powinny pomyśleć osoby, które muszą w niej uwzględnić konkretne wytyczne. Dzieje się tak m.in. w przypadku uprawiania sportów zaliczonych do grupy ryzyka. Wówczas należy się zorientować dużo wcześniej, które ubezpieczenie, zagwarantuje nam to, czego szukamy. Poza tym, jest to opcja dla osób, które lubią mieć wszystko pod kontrolą, spokój głowę, i zamknięte wszystkie sprawy, na długo przed wakacjami.

Na dwa tygodnie przed wylotem

Wykupując polisę zaledwie na dwa tygodnie przed wyprawą, nie musimy się liczyć z wyższymi kosztami, niż w przypadku polisy, wykupionej pół roku wcześniej – może to być różnica kilku zł. A to całkiem niezła informacja dla spóźnialskich – kwota ulega jedynie minimalnemu zwiększeniu.

W dzień wyjazdu

To opcja dla podróżników kochających „last minute”. Niektórzy robią to na lotnisku, przed samym wylotem. Jak się jednak okazuje – nie wpływa to na diametralną różnicę w cenach.

Kiedy zacznie działać nasze ubezpieczenie?

Wszystko zależy od OWU – Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Jednak w przypadku wykupienia ubezpieczenia na chwile przed wylotem, lub będąc na terytorium innego kraju, należy mieć na uwadze, że zazwyczaj ochrona ubezpieczeniowa zaczyna działać po czterech godzinach, od momentu uregulowaniu ubezpieczeniowej składki. Może się jednak zdarzyć, że zacznie ona działać dopiero na następny dzień, bądź po kilku dniach, od wpłaty.

Kiedy wykupić polisę na wyjazd?

Tak naprawdę każda opcja będzie odpowiednia – najważniejsze jest, by ja wykupić. Polisy wykupione wcześniej, będą nieco tańsze, jednak nie są to odczuwalne różnice. Wszystko zależy od Ciebie i Twojej organizacji.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł