Ubezpieczenia podróżne

Ubezpieczenie dla turystów – jak je wybrać?

Z roku na rok coraz większa liczba osób wyjeżdża na wakacje za granicą. Dostęp do plaż, gdzie zawsze świeci słońce, a pod ręką jest ciepła, lazurowa woda jest naprawdę kuszący. Co zrobić, aby wakacje za granicą, nawet zwykłej Chorwacji nie kosztowały nas kilkadziesiąt tysięcy złotych?

A ubezpieczenie Pan ma?

Za jedną osobę za wakacje w Chorwacji lub w Bułgarii zapłacimy ok. 2500 tysiąca złotych w wersji all inclusive. Za nogę złamaną na wakacjach w Chorwacji zapłacimy prawie…20 0000 złotych. Tak, takie są szacunkowe koszta leczenia. Nigdy nie wiemy, czy dojdzie do jakiegoś wydarzenia, ale na wszelki wypadek lepiej się ubezpieczyć. W szczególności, że ubezpieczenie podróżne na czas całego wyjazdu to kwota równa 2% wartości całego wyjazdu. Prawda, że jest to mała kwota, jeżeli weźmie się pod uwagę szacunkowe koszty leczenia chociażby złamanej nogi? Jak to mówią – przezorny zawsze ubezpieczony.

Rodzaje ubezpieczeń zdrowotnych

Wyjeżdżając za granicę należy wiedzieć, że do wyboru mamy kilka opcji ubezpieczeń. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, w skrócie EKUZ, jak sama nazwa wskazuje dotyczy leczenia w krajach przynależących do Unii Europejskiej oraz w krajach EFTA (Norwegia, Islandia, Szwajcaria, Lichtenstein). Wśród innych ubezpieczeń wyróżnia się grupowe ubezpieczenie turystyczne i indywidualne ubezpieczenie turystyczne oraz ubezpieczenie dołączone do posiadanych abonamentów medycznych i kart kredytowych. Jak więc widać jest spora grupa ubezpieczeń, które można dla siebie i dla bliskich wykupić. 

Poprzedni artykułNastępny artykuł