Ubezpieczenia podróżne

Bezpieczne i spokojne wakacje

Wakacje – wielu ludzi czeka przez cały rok, aby móc wypowiedzieć te magiczne słowa, które napełniają człowieka nadzieją. Odpoczynek, relaks i spokój od codziennych obowiązków, a do tego piękna pogoda i wspaniałe miejsca, które planujemy odwiedzić. Plan na wakacje już jest. Co zrobić, aby wakacje były spokojne i bezpieczne?

Zakup ubezpieczenia podróżnego

Planując wakacje – w szczególności te za granicą – pamiętajmy o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego dla siebie oraz dla swoich bliskich. Jest wiele ciekawych opcji do wyboru, które na dodatek nie kosztują wielkich pieniędzy, więc każda osoba na pewno znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, polecana jest wtedy, kiedy wyjeżdżamy na wakacje do jednego z państw Unii Europejskiej. Przy czym należy dodatkowo wiedzieć, że EKUZ obejmuje swoim zasięgiem także kraje EFTA czyli Islandię, Norwegię, Szwajcarię i Liechtenstein. Przed wyjazdem należy sprawdzić, czy miejsce, gdzie wybieramy się na odpoczynek należy do UE.

Dobra polisa ubezpieczeniowa

Wśród innych ofert, do wyboru mamy grupowe ubezpieczenie turystyczne. Z reguły biura podróży obejmują nim swoich klientów, którzy wybierają się na wyjazd zorganizowany. Uwaga! Należy zapoznać się tym, co obejmuje taka polisa, ponieważ w zdecydowanej większości wypadków jest ona mocno okrojona, dlatego dobrą propozycją wydaje się także indywidualne ubezpieczenie podróżne w dowolnym pakiecie. Podróżowanie z takim ubezpieczeniem będzie bezpieczniejsze i spokojniejsze. 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł