Ubezpieczenia podróżne

Leczenie na terenie UE

Odkąd Polska przynależy do Unii Europejskiej, podróże zagraniczne cieszą się coraz większą popularnością. Poznawanie nowych kultur i obyczajów jest naprawdę emocjonujące, ale nie zapomnijmy o tym, aby do takich podróży przygotować się w odpowiedni sposób.

Ubezpieczenie zdrowotne

Podróże kształcą i uczą, ale mogą stać się także powodem utraty zdrowia. Jeżeli ktoś przygotowuje się do podróży po krajach Unii Europejskiej, to powinien posiadać wykupione dodatkowe ubezpieczenie podróżne, które pokryje koszty leczenia. Jeżeli planujemy poruszać się tylko w obrębie krajów UE, to przydać nam się może EKUZ – Europejska Karta Ubezpieczenia zdrowotnego. Co należy o niej wiedzieć i co ona nam zapewnia? Jest to dokument unijny, który potwierdza prawo do bezpłatnego leczenia na terenie całej Unii Europejskiej. Uwaga! Taki dokument wystawiany jest na jedną osobę. Jeżeli planujemy podróżować z rodziną, to każda osoba musi posiadać osobny EKUZ.

Co oferuje EKUZ?

Należy być świadomym tego, że EKUZ daje dużo, chociaż nie wszystko. W ramach takiego ubezpieczenia zdrowotnego pacjent ma prawo do leczenia niezbędnego i planowanego oraz leczenia w ra­mach publicznego systemu opieki zdrowotnej danego państwa. Jak więc widać jest to dobra propozycja, aczkolwiek nie zawsze może sprawić, że będziemy z tego w pełni usatysfakcjonowani. Może się więc przydać wykupienie dodatkowego ubezpieczenia podróżnego, które zapewnia lepsze warunki i pokrycie większych kosztów leczenia w przypadku poważniejszych zachorowań. 

Poprzedni artykułNastępny artykuł