Ubezpieczenia podróżne

Kilka okazji na złapanie promocyjnych cen biletów lotniczych

Nie jest tajemnicą, że bilety samolotowe bywają naprawdę drogie, przez co często przekraczamy nasz wyznaczony budżet. Znamy jednak kilka sposobów na zaoszczędzenie kilku groszy, na biletach lotniczych. Dzisiaj się nimi dzielimy! Ciekawi?

Kilka okazji na złapanie promocyjnych cenów biletów lotniczych

Oferty first minute

Propozycje first minute, to nie tylko oferty biur podróży i zorganizowanych wycieczek. Często o tym zapominamy, jednak tego typu oferty występują także w restauracjach, hotelach, a nawet u przewoźników. Oferty te wykupujemy na moment po ich pojawieniu się – długo przed lotem. W tym wypadku należy się szybko decydować – tak korzystne oferty znikają, jak świeże bułeczki.

Dla kogo będzie najlepsza opcja last minute?

Taka oferta jest kierowana do osób, które mogą sobie pozwolić na spontaniczne decyzje. Są to osoby mające stabilną sytuację – zarówno służbową, jak i zdrowotną. A także te, które ze spokojną głową, mogą sobie pozwolić na takie decyzje. W tej opcji bywa, że do lotu zostanie jedynie kilka godzin – co więcej, oferty często są ogłaszane na lotnisku. Ten sposób na tanie bilety upodobali sobie przede wszystkim młodzi ludzie.

Bilety wygrane w konkursie?

Kolejnym sposobem na tanie podróżowanie jest zapisanie się do newsletterów na stronach wszystkich przewoźników, a także polubienie ich fanpage’e w social mediach. Tam należy próbować swojego szczęścia – brać udział w licznych konkursach i na bieżąco śledzić promocje. Często można trafić na atrakcyjne zniżki i oferty specjalne.

Podróże łączone

Podróże łączone potrafią zagwarantować naprawdę tanie połączenia. Jeżeli korzystamy z usług tanich przewoźników, i dopuszczamy na swojej trasie przesiadki, jest szansa, że złapiemy całkiem atrakcyjne cenowo podróże.

Lokalizacja lotniska

Na cenę biletów wpływa także lokalizacja samego lotniska. Często może się okazać, że podróż z mało popularnych lotnisk, będzie nas kosztować dużo mniej.

Śledź strony przewoźników

Każdy zapalony podróżnik powinien w sobie wyrobić nawyk regularnego zaglądania na strony przewoźników. Wówczas można trafić na naprawdę ciekawe i przede wszystkim tanie oferty.

Śledź także:

  • media społecznościowe
  • blogi podróżnicze
  • fora 

Kiedy kupimy najtańsze bilety samolotowe

Na koszt biletu ma wpływ także termin jego kupna. Cena biletów najdroższa jest w czasie długich weekendów, świąt oraz wakacji. Najatrakcyjniejsze ceny lotów odnotowywane są natomiast w październiku oraz listopadzie. Ale także w lutym, marcu czy kwietniu. Do dzieła!

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł