Ubezpieczenia podróżne

Co przywieźć z Turcji?

Na myśl o Turcji, widzimy oczyma wyobraźni orientalne bogate, i tłumne, bazary, na których dostaniemy absolutnie wszystko. Pośród tak wielu rzeczy, ciężko się zdecydować na kilka pamiątek z podróży. Właśnie dlatego podpowiadamy, co warto przywieźć z Turcji. 

Co przywieźć z Turcji?

Turcja to zamiłowania do bazarów i handlu, a co za tym idzie także targowania się. W związku z czym, wybierając się do Turcji, można się sprawdzić jako negocjator – tureccy handlarze wręcz to uwielbiają! O co warto się targować i co przywieźć do Polski? Podpowiadamy!

Pamiątki z Turcji?

Jedzenie i egzotyczne smaki, to ważny element kultury tureckiej. Ta słynie z jedynych w swoim rodzaju słodyczy – lokum, chałwy, i baklawy to jest to!

Jeśli chodzi o typowe, wakacyjne pamiątki – Turcja to przede wszystkim amulet Nazar – czyli Oko Proroka. Jak to amulet, niebieskie oko, podobno ma silne ochronne działanie – chroni przed nieżyczliwością i niechcianymi spojrzeniami innych. Taką pamiątkę dostaniemy pod różnymi postaciami – breloka, wisiora, pierścienia lub  bransoletki.

Turcja słynie także z niesamowitej ceramiki, pełnej kolorów, orientalnych wzorów, i ciekawych motywów. Natomiast mając nieco większy budżet, możemy zaszaleć i do Polski przywieźć ze sobą klasyczny, piękny turecki dywan.

Korzystne ceny w Turcji

Turcja to także niezwykle korzystne ceny produktów. Po kosztach dostaniemy m.in. oryginalną fajkę wodną i niezliczoną ilość kosmetyków – pachnące mydła, balsamy i preparaty, bogate w orientalne składniki. Turcji to także dużo tańsza biżuteria.

Pamiątki to nie wszystko….

Wybierając się do Turcji, warto wykupić odpowiednie ubezpieczenie. To jest nas w stanie uchronić przed bardzo wysokimi kosztami leczenia. W wybierze pomocna nam będzie porównywarka ubezpieczeń.

 

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł