Ubezpieczenia podróżne

Ateny – jak dostać się z lotniska do hotelu

Ateny - jak dostać się z lotniska do hotelu

Wybierając się do urokliwej i gorącej Grecji, warto zorientować się w jaki sposób, dostać się z lotniska, znajdującego się w Atenach, do miasta. Z naszą pomocą będzie to możliwe!

Ateny - jak dostać się z lotniska do hotelu

Wybierając się za granicę, musimy się liczyć z faktem, że znajdziemy się w nieznanym dla nas środowisku, z zupełnie odmienną kulturą i językiem. W takich warunkach nietrudno o zgubienie się. Podpowiadamy jak tego uniknąć.

Ateny –  dojazd do centrum

Najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie komfortowy środek transportu, jakim jest metro. To jest zaraz obok lotniska. Co więcej – dostaniemy się w nim do większości najważniejszych punktów w samym centrum. Metro odjeżdża co pół h, a kursuje w godzinach 5:30-23:30. Koszt biletu to 10 euro, natomiast bilet ulgowy dostaniemy w kwocie 5 euro. Korzystnym rozwiązaniem będzie także skorzystanie z biletu grupowego – jeśli mamy taką możliwość.

Obok lotniska znajdziemy także przystanek autobusowy. Dojedziemy z niego do najważniejszych miejsc w Atenach – portu Pireusie, placu Syntagma, stacji metra – Elaiona, a także Kiffisou. – pętli autobusowej. Autobusy kursują przez całą dobę. Koszt normalnego biletu to 6 euro, bilet ulgowy z kolei, dostaniemy za 3 euro.

Wygodna będzie także taxówka. Tańsza alternatywa to funkcjonujący także u nas – Uber.

Najważniejsze jednak w całej podróży będzie ubezpieczenie turystyczne – to ono da nam gwarancje finansowej i medycznej pomocy, na wypadek nieprzewidzianych i niekomfortowych sytuacji.

Poprzedni artykułNastępny artykuł