Ubezpieczenia podróżne

A może wakacje na Kubie? Wszystko, co musisz wiedzieć!

A może wakacje na Kubie? Wszystko, co musisz wiedzieć!

Kuba to największa wyspa Morza Karaibskiego. Ma ona do zaoferowania charakterystyczne cygara, pyszne drinki, regionalne przysmaki i piękne plaże. To właśnie dzięki temu Polacy coraz chętniej wybierają się na Kubę na wakacje. Taka podróż wymaga jednak od nas odpowiedniego przygotowania. Podpowiadamy jak to zrobić! 

A może wakacje na Kubie? Wszystko, co musisz wiedzieć!

Odmienna kultura, gorący klimat, i nowe doznania kulinarne – to czynniki, które wpływają na atrakcyjność tej wyspy. Jednak wybierając się w tak odległe zakątki, nie można zapomnieć o odpowiedniej polisie. 

Obowiązkowe formalności na Kubie

Podróż na Kubę to przede wszystkim obowiązkowa wiza albo karta turysty. Takie dokumenty są do nabycia w warszawskim, kubańskim konsulacie oraz w niektórych biurach podróży. Kolejna formalność to obowiązkowy, ważny paszport i wspomniana wcześniej polisa zdrowotna oraz NNW. Bez nich możemy się nie dostać na Kubę. Należy także pamiętać, że EKUZ traci na wartości, w tym zakątku świata.

W jakie ubezpieczenie zainwestować?

Aby wykupić odpowiednią polisę, należy się zorientować, czy wybrany ubezpieczyciel, posiada uprawnienia na terenie Ameryki Łacińskiej oraz Karaibów. Z danych Ministerstwa Spraw Zagranicznych wynika także, że przed wyjazdem zalecane są szczepienie przeciwko: tężcowi, błonicy, WZW A i B, polio oraz durowi brzusznemu.

Kuba to duża przestępczość, w związku z czym turystom zalecana jest również szczególna ostrożność. Kolejne zagrożenie to odmienna flora bakteryjna, a także pikantna kuchnia – ta może powodować problemy żołądkowe. W związku z tym, odpowiednie ubezpieczenie powinno obejmować koszty leczenia (suma gwarantowana to co najmniej 50 tys. euro.) oraz NNW. Rozsądnym posunięciem będzie także inwestycja w Assistance i OC. Dodatkowe, zalecane usługi to ochrona bagażu i portfela.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł