Ubezpieczenia podróżne

Wybierasz się do Australii? Te informacje mogą Ci się przydać!

Kto nie marzy o tym, aby zobaczyć kangury, surfować po Oceanie, i zderzyć się z kulturą aborygenów? Australia ma wielu zwolenników. I wcale nas to nie dziwi! Aby ułatwić wyprawę na inny kontynent, dziś podpowiadamy jak się ubezpieczyć!

Wybierasz się do Australii? Te informacje mogą Ci się przydać!

Każdy daleki i egzotyczny wyjazd to potencjalne zagrożenie. W związku z czym, niezbędna będzie ubezpieczenie, które jest w stanie zapewnić nam pomoc finansową oraz zdrowotną. Jak wybrać odpowiednią polisę?

Ubezpieczenie w Australii

Zagrożenia, jakie czyhają na nas w Australii, to przede wszystkim wysokie temperatury, do których nasz organizm nie jest przyzwyczajony oraz dzikie i groźne zwierzęta. Znajdując się w Australii nietrudno o wypadek. 

Najważniejsza kwestia to wysokość sum gwarantowanych – przede wszystkim na medyczne wsparcie – tutaj kwota powinna wynosić co najmniej 50 tys. euro. Nasza polisa powinna obejmować także skutki ewentualnego kontaktu z dzikimi, egzotycznymi zwierzętami. Konieczne będzie również OC oraz NNW. W momencie w którym mamy w planach uprawienie sportów, powinniśmy pomyśleć o pakiecie, który obejmie ewentualne wypadki, podczas sportowych czynności. Dodatkowe elementy idealnej polisy to  Assistance i ubezpieczenie bagażu.

Gdzie znajdziemy odpowiednie ubezpieczenie turystyczne?

Aby wybrać idealne ubezpieczenie, niezbędna będzie rozwaga. Ile towarzystw, tyle różnych warunków umowy. W związku z czym powinniśmy je porównać. Wygodnie i sprawnie można to zrobić za pomocą porównywarek ubezpieczeń. Po wypełnieniu niezbędnego formularza, podaniu danych i preferencji, w kilka sekund uzyskamy zestawienie z najlepszymi opcjami. Wybierz mądrze!

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł