Ubezpieczenia podróżne

A może Tatry Słowackie? Jak się ubezpieczyć?

A może Tatry Słowackie? Jak się ubezpieczyć?

Wypad w góry i obcowanie z naturą to niezwykły relaks, ale i świetna przygoda. Wielu Polaków wybiera góry, u naszych sąsiadów – Tatry Słowackie. Jak się do nich przygotować i w jaką polisę zainwestować? 

A może Tatry Słowackie? Jak się ubezpieczyć?

Góry, to dobry pomysł, zarówno na wakacje letnie, jak i zimowe. Jednak aktywny wypoczynek w górach, jest związany z dużym ryzykiem. W związku z czym, wyjeżdżając z Polski, należy wykupić odpowiednią polisę, która pozwoli nam na uniknięcie wydatków i problemów. 

EKUZ a ubezpieczenie 

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego będzie nas obejmować w Tatrach Słowackich, jednak ma ona ograniczony zakres. Ten może być niewystarczający w Tatrach Słowackich. EKUZ uprawnia nas do skorzystania z publicznej opieki medycznej, przysługującej obywatelom kraju w którym się znajdujemy. Co jednak nie oznacza, że w Słowacji, leczenie będzie dla nas darmowe, we wszystkich przypadkach. W momencie w którym obywatel Słowacji ma obowiązek dopłacić za jakąś usługę – nas czeka to samo. Nawet jeśli dany zabieg w Polsce jest refundowany. W związku z czym należy pamiętać, że EKUZ to ograniczona pomoc, która nie obejmie zaawansowanych zabiegów, i kosztów ewentualnej akcji ratunkowej. Właśnie dlatego warto zdecydować się na ubezpieczenie.

Polisa w Tatry Słowackie

W górach szczególnie łatwo o poślizgnięcie się, przewrócenie lub złamanie. W związku z czym dobra polisa powinna gwarantować wsparcie w chwili wypadku. Powinna pokryć odszkodowanie, koszty leczenia, NNW oraz Assistance. W górach istotne staje się także ubezpieczenie ewentualnych kosztów górskiej akcji i polisa sportowa. To jednak nie wszystko – musimy pamiętać także o dodatkowych usługach, jak m.in. ochrona naszego portfela, bagażu, czy sprzętu sportowego.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł