Ubezpieczenia podróżne

Wybierasz się do Izraela? Dowiedz się na jakie ubezpieczenie się zdecydować

Wybierasz się do Izraela? Dowiedz się na jakie ubezpieczenie się zdecydować

Izrael to coraz popularniejszy kierunek turystyczny. Kraj ten oferuje dużą ilość zabytków i atrakcji. Jednak, wybierając się do Jerozolimy, musimy zainwestować w odpowiednie ubezpieczenie!

Wybierasz się do Izraelu? Dowiedz się na jakie ubezpieczenie się zdecydować

Ubezpieczenie turystyczne 

Bliski wschód należy do potencjalnie niebezpiecznego rejonu – mają na to wpływ starcia zbrojne, zamieszki i demonstracje. W związku z czym wyjątkowa ostrożność zalecana jest przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Zagrożenia

Zagrożenia, jakie na nas czekają to przede wszystkim duże upały, całkiem odmienna kuchnia i flora bakteryjna. to wszystko może być przyczyną kłopotów zdrowotnych. Należy mieć na uwadze, że leczenie w tak odległych miejscach bywa naprawdę drogie. Lekarska wizyta to nawet 1000 zł. 

Ubezpieczenie w Izraelu

Według zaleceń MSZ, polisa powinna obejmować sumę gwarantowaną leczenia – minimum 100 tys. euro. Rozsądnym będzie wybranie opcji, obejmującej koszty transportu medycznego, hospitalizacji, oraz akcji ratunkowych. Polisa powinna także gwarantować przewóz do kraju, w razie takiej konieczności. Obowiązkowy punkt podczas wyjazdu do Izraelu to także NNW, OC, czy Assistance. Warto zadbać także o dodatkowe opcje, jak: ubezpieczenie portfela, bagażu, i dokumentów.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł