Ubezpieczenia podróżne

Masz w planach Chiny? Sprawdź jak się ubezpieczyć

Masz w planach Chiny? Sprawdź jak się ubezpieczyć

Chiny zachwycają odmienną kulturą i architekturą. To kraj, który łączy przeszłość z nowoczesnością. Właśnie z tego powodu miliony turystów ciągnie do Chin. Przed wyjazdem należy jednak zadbać o ubezpieczenie turystyczne. Jak wybrać odpowiednie? Podpowiadamy!

Masz w planach Chiny? Sprawdź jak się ubezpieczyć

Chiny kuszą zachwycającymi świątyniami i pyszną kuchnią, w związku z czym to dobry pomysł na wakacje. Jednak przebywanie w ogromnie zaludnionym państwie wiąże się z pewnym ryzykiem. Powinniśmy więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę, w momencie wykupienia polisy na wyjazd.

Zagrożenia i utrudnienia

Do podstawowych utrudnień zaliczymy różnice kulturowe, barierę językową czy inną walutę. Z kolei zagrożenia, to gorący klimat, inna flora bakteryjna, a także kuchnia, której nie znamy. Te wszystkie czynniki mogą się przyczynić do zdrowotnych problemów. Wizyta lekarska w Chinach to koszt 400 zł. Natomiast pobyt w szpitalu przez dobę może nas kosztować nawet 1000 zł. 

Ogromnego zaludnienie Chin, a co za tym idzie duży chaos, to kolejne, potencjalne zagrożenie. W tłumie nie trudno o potrącenie czy kolizje. Dzikie zwierzęta również mogą stanowić zagrożenie, podobnie jak siły natury – obsunięcia ziemi czy błotne lawiny błotne.

Ubezpieczenie w Chinach

Ubezpieczenie w Chinach nie należy do obowiązku, jednak bez względu na wszystko, sami powinniśmy o nie zadbać. Najważniejszy aspekt to suma gwarantowana na koszty leczenia – kwota minimalna to 100 tys. euro. Warto zadbać także o opcję, obejmującą koszty ratownictwa i transportu do ojczyzny. Konieczne będzie także OC, NNW i Assistance.

Dodatkowe świadczenia, o które powinniśmy zadbać to ochrona bagażu oraz rzeczy podręcznych.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł